Kedi Ve Kabızlık

Maumau

Herkese merhaba. 13 aylık erkek siyam kedim mau dün gece koşarak kuma gitti çişini yaptı daha sonra evin içinde miyavlamaya başladı. Noldu oğlum derken kumuna girdi bu sefer kakasını yapıp rahatladı. Az önce kumunun üstünde 2 kere miyavladı gittim baktım kum kabının üstünde oturuyor. 2 dk sonra kakasını yaptı. Veteriner komşumuz olduğu için kapanmadan hemen götürdüm bi kontrol edilsin diye. Herhangi bir şeyi yok endişe etmeyin karnında gazı da yok dedi. Yeni yeni huy mu ediniyor anlamadım. Oyun oynatınca çok şükür oynuyor ama sıcaktan bazen bayılıyor resmen yavrucuk. Çiş yapmasında sıkkntısını görmedim allaha şükürler olsun

7 CEVAP

Maumau

Upp

Ozge00

Ben ev yoğurdu yapip veriyorum kabızlık sorunu icin. Vet önermişti bize de. Ondan önce de imunex kullanmistim. o da iyidir. Benimki de bazen giriyor kumuna eseliyor ama yapmıyor bir sey. Sanırım gaz çıkartıyor çünkü sonra tuvaletini yapıyor normal kıvamda, kabız değil yani. Bende anlamadım

Ozge00

Detaylı inceleme gerekiyor olabilir belki de. Bende yakin zamanda götüreceğim. Umarım sorun yoktur

Maumau

Yani evet dün benimki gaz çıkardı sonra çıktı kendini temizledi sonra ıkındı koşarak kıma gitti kaka yaptı. Derdi nedir anlamadım

Maumau

Şımarıklığına yapıyorlar belki de :)

Ayseenur10

Malt kullanabilirsiniz, yaş mama verebilirsiniz, zeytinyağı verebilirsiniz yarım tatlı kaşığı. Kabızlığınıda şöyle anlayabilirsiniz kakası ilk yaptığında sert olur ve yaparken yakalayabilirseniz izleyin kendisini çok kasıp yukarı doğru kaldırıyorsa normalinden fazla zorlanıyordur

Maumau

Malt gün aşırı veriyorum tüylerini kusmasın diye. Dün şans eseri gördüm hemen pıt pıt yaptı