Yavru Kedi Kulak Temizliği

IremYildrm

Arkadaşlar yavru kedimin kulaklarını losyon yok onun dışında zararsız neyle temizleyebilirim

5 CEVAP

FridaDora

Ben hafif ıslattığım nemli makyaj pamuğunu katlayıp (yuvarlak uzun rulo halinde) kullanıyorum. baş parmak ve isaret parmağım arasına kulak hizasında kafasını yerleştirip kucağımda otururken, üstte görünen kirleri siliyorum. Bunu veteriner öğretti, tabi o özel solüsyonla yaptı ama ben solüsyon kullanmıyorum . Görünen kirleri güzelce temizliyor. Haftada - 10 günde bir yada kirlendiğini gördükçe yapıyorum.

Ozge00

Benimki temizletmiyor. Kulağına dokunduğum an kaçıyor. Zorla da yapmak istemiyorum zarar veririm diye zaten kulağını geriye atıyor hemen. Bilen varsa beni de aydınlatsın lütfen :D

Merzela

Veteriner bana anlatmıştı Ben losyonundan 2 3 damla damlatıp kulagının dışından ovalıyorum ve kendisi kafasını salladığında kirleri dışarı atıyor. Losyon yoksa eger kulagının içine kesinlikle kulak pamuğu sokmayın dedi. Sadece bir pamugu ıslatıp iç kulak kepçesini silebilirsin dedi. Losyon almanızı tavsiye ederim 13, 18 tl civarı uygun losyonlar var.

IremYildrm

Tamam teşekkür ederim şimdilik yüzeyinden alıcam çok derinine inmem zaten korkarım sonrasında veterinere götürürüm :))

lwb

kliniklerde çay ağacı solüsyonları oluyor, onlarla temizleseniz daha sağlıklı olur