İki Ayrı Marka Mama Karıştırma

Feridunn

Pro plan ile jungle mamayı karıştırmayı düşünüyorum sizce bir zararı olur mu ?

8 CEVAP

onurtemiz

Mama karıştırmaya iyi derler. Ama Jungle ne derece iyi bilmiyorum. Daha iyi mamaları karıştırın derim

Sivabal

Ben 3 çeşit mama karıştıryorum: tavuklu proplan ve nd markasına ait (balık ve tavuk) ürünleri. Bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım. Mama karışımı sebebimi şöyle açıklayabilirim: Araştırmalarıma göre tüy/deri sağlığı ve gelişimi için nd balıklı vermek istedim ancak kedim yavruyken bize gelmeden önce tavuklu royal canin ile başlamıştı kuru mamaya. Nd’ye aşamalı geçiş yaptık ancak balığı çok fazla sevmediğini fark ettim. Daha iştahsız yemeye başladı. Nd’nin tavuklusu ile karıştırarak verdim iştahı bir tık arttı ama royal canin performansını alamadım. Dışkı sorunu genel olarak hiç yaşamadık ancak tüy dökümü oldukça rahatsız ediciydi. Proplan’ı ekleme sebebim ise etrafımda kullananların memnuniyeti ile alakalıydı. Proplan sonrası tüy dökümünde bariz bir azalma oldu ayrıca mamasını artık çok daha iştahlı yiyor. Çoğunluklu yine nd karışımını versem de proplan ekleyerek biraz yeme alışkanlığını arttırmış ve severek yemesini sağlamış oldum. Şu an için her şey yolunda, üstelik tüyleri yumoş yumoş, kesinlikle tavsiye edebilirim :)

Ayseenur10

Sürekli iki mamayı karıştırarak vermek iyi değil diye biliyorum. Mama geçişlerinde karıştırarak veriyoruz ama hep değil

Ozge00

Öyle bir şey yapmayın. Sağlıksız olur. Jungle kötü bir mama, onu vermeyin derim ben.

Elifozdemrrr

Jungle hiç katmaya gerek yok ki pro plan bin kat iyi ondan

Feridunn

Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Cennet29

Bu tarz karman çorman beslemeler mide ve bağırsağı zamanla bozar kokulu gaz oluyor özellikle . 2 mamayı sadece mama geçişlerinde kullanmalısınız. Ben kullandım bir şey olmuyor diyenlere sözüm şuki her kedi aynı değildir. Birine yarar diğerini hasta eder.

Palyaco

Kalitesiz mama karıştırmayın bütçe için düşünüyorsanız lavital uygun fiyatlı sağlıklı mamadir