Kediyi Tutmakla İş Bitmiyor Şimdi Kedi Nasıl Evcilleşecek?

Kedi Tekir dişi 20 haftalık ve kesinlikle vahşi!!!

16 CEVAP

ZehraBulutt

  1. Bu kedi 20 haftalık değil

  2. Hayvanın boğazını sıkar gibi tutmuşsunuz, saldırgan kediler ense derisinden tutulabilir ama bu şekilde değil, ki bu kedi hiç saldırgan görünmüyor.

  3. Nerden ve neden kedi tuttunuz, balık mı bu. Önce sokakta besleyip kendinize alıştırsaydınız sonra eve alsaydınız.

lwb

tutma tarzınızdan bile kediyi uzaklaştırdığınız belli. vahşiyse sabırla ve sevgiyle yaklaşın. günlerinizi alır bu, öyle tutarsanız, üstüne giderseniz başa dönersiniz.

sforselin

Yemek verdiğinizde yanında durun konuşun. Size alıştığında elinizden yemek yedirin.

Anonymus552223

Cok da uzun bir yol degil, bu kadarini yapmayacaksaniz sabredemezsiniz ilerde

lwb

o uzun yolu seçmezseniz bi sonuca ulaşamazsınız, eve soksanız da arada güven olmadığı için sağlıklı bi ilişkiniz olmaz, o zaman da kedim saldırıyor, kaçıyor vb başlıklar görürüz.

Ozge00

Sonradan bırakmayın da kediyi yok ısırıyor,evi mahvediyor diye. Yazık olur.

Anonymus552223

Evde bakmak istiyorsunuz sanirim. Once hic ellemeden kendinize alistirin her gun yemek vererek

yaş mama verip yediği sırada yanında hiçbir şey yapmadan durursanız yiyene kadar ve bunu birkaç kez tekrarlarsanız güvenmeye başlayacaktır

Sizin dediğiniz yol çok uzun benim bir kedim vardı çok iyi bir kankası vardı o evcildi birgün beraber yavruladı yavruları görmeye gelince annelerde gelirdi tabi vahşi kedi kankayı bırakmak istemiyor ama yavruları korumak istiyor o şekilde 2 günde evcilleşdi tabi bunun olması 1/1000

kediyi çok yanlış tutmuşsunuz. kendini korumak için sizi tırmalamış olabilir. hiç vahşi durmuyor. 20 haftalık gibi de durmuyor. kedi beeeeeeelki 3 aylık. size alışması için sabırlı olun ve lütfen zorla tutmayın

sevvalnsnc

Evde ilgisini çekecek şeyler yapın ve lütfen dikkatli olun yavru kediler korktuklarında çok minik aralara bile saklanabilirler ve sıkışabilirler. Siz elinizde bişeyi sağ sol oynatarak ilgisini çekin ve siz ona yemeğini verirken görmesini sağlayın elbet alışır ilk başta korkmuştur benim kedim de korkmuştu :)

Ozge00

Gerçekten daha o perdeleri koltukları tırmalayacak, sizi ısıracak falan. Hepsi de bir yavruluk süreci. Yaramaz olurlar. Ben 2 perdeme bu şekilde veda ettim. Bir de deri sandalyelerim vardi komple gitti.

sekerfare21

2 aylik bile degil bu kedi. Ben mi yanlis goruyorum yoksa gozleri masmavi mi daha.