Lösemi Aşısını Öneriyor Musunuz

crenxx

Az önce bu aşıyı incelerken bazı veterinerlerin önerdiğini bazılarının da önermediğini fark ettim. Siz yaptırdınız mı? Neden önermiyorlar. Sizce gerekli mi

12 CEVAP

Bu konuda herkes fikir ayrılığı yaşıyor. Hem kedi sahipleri, hem veterinerler... Kimse kesin karar verebilmiş değil :D
Ben nolur nolmaz riske girmemek için yaptırdım veterinerimin önerisiyle. Ama harbiden ben de bilmiyorum gerekli mi değil mi diye.

lwb

gereksizden ziyade bir çok klinik bu aşı öncesi test yapmama ihmalkarlığını yapıyorlar. lösemi varsa kedide bu aşı sonrası ölüyorlar.
yapılmadan önce aşı öncesi test yapılmalı.

Ugrbrc

Evimize ikinci bir kediyi sahiplendiğimiz de lösemi aşısını 1.buçuk yıldır bizimle yaşayan kızımıza yaptırdım çünkü ne ile karşılaşacağımızı pek bilmiyorduk ikinci kedimin de sağlık problemlerini olmadığını kontrollerden sonra öğrenince 2 ay da bir iç dış parazitleri ve yılda bir kez karma aşılarını yaptırıyoruz 2 ay da bir iç dış parazitlerini olmalarına gerek yok diyen arkadaşa pek katılmıyorum çünkü o iğneler evde sizinle birlikte yaşayanları da tehlikeye atıyor ve bu süre uzatildigin da isterse evden dışarı çıkmasın kediler de sindirim sistemi ve parazit ölümüne sebep olabiliyor bilginizr

Ozge00

Ben yaptırmadım

crenxx

Peki yaptırmayı doğru bulmayan veterinerler yada kedi sahipleri neden doğru bulmuyorlar. Gereksiz olduğunu mu düşünüyorlar.

onurtemiz

Ben de yaptırmadım kedim iki buçuk yaşında kısır erkek
Dışarı çıkmayan ev kedilerine ben de önermiyorum lösemi aşısını. Fazla aşı iyi değil.
Hatta kediniz dışarı çıkmıyorsa iç dış 2 ay da bir yaptırmayın süreyi uzatabilirsiniz derim. Mama kaliteli ve vitamin desteği varsa o kedi genel olarak güçlüdür.

kittenmommy

Ben de çok kararsızdım. Çok okudum,danıştım. Kedime bu ayın sonunda yapılacak. Bana veterinerim aşı hakkında olumsuz yorumların testsiz yapılmasından dolayı oluştuğunu söyledi. Yani bu aşı testsiz yapılmamalı.

Ozge00

2 ayda bir cok sık ama. 4 ayda bir uygundur. Fazla aşılamaya gerek yok.

Baylav

Lösemi aşısını benim veterinerimde onermedi.eger kedide lösemi varsa onu canlandırıp ölümüne sebep.olabiliyormus.

cicek67

Biz yaptırmadık. Yan etkilerinden falanda korktum biraz. Vet.hekim eve başke kedi almayacaksanız ve zamanı gelince kısırlaştıracaksanız yaptırmanız için ısrarcı değiliz dedi. Birde %100 koruma sağlamıyormuş zaten. Cevremde kimsede yaptırmamıştı

GlsmKrpk

Bizim veterinerde "evde tek kediyse bu aşıyı yapmak istemem karar yine de size kalmış demişti ". Yaptırmadım . % 100 bi koruma sağlamıyormuş zaten ve kedi lösemi ise 1 günde hayatını kaybediyor. Aşı öncesi test şart

nilayy24

Ben yaptırdım. Evet çok halsiz düştü yavrum ama okuduklarımdan sonra bizim eve virüsü bilmeden ayakkabı vs gibi şeylerle getirip kedimize taşıyabileceğimizi çıkardım ve önlem amaçlı yaptırdım. Hastalığa yakalanırsa tedavisi yok onu düşünün