Mama Seçiminde Yardım

bbeyzvv

kedilerimi eskiden hiç seçici değiller sanırdım ama son zamanlarda çok seçiciler hiçbir mamayı isteyerek yemiyorlar eskiden günde 2 kap mama yiyen kedilerim şimdi 1 kabı zor bitiriyor mystic kitten numunesine bayılmışlardı kısırını aldım yemiyorlar yine 2 dişi 1 erkek kısır kedim var sizce kitten alsam zararı olur mu içeriklerine baktım neredeyse aynı eğer kitten sorun olursa tek çarem bonacibo kalıyor bi onu severek yiyorlar her markayı denedim hiçbirini severek yemediler içerik önemli tamam ama yavrularımın sevmediği bir şeyi zorla yediremem

12 CEVAP

Ozge00

Sıcaktan dolayı. Benimki de az yiyor

Elifozdemrrr

Havalardan dolayı da istahlarda baya azalma var mama yemelerinin azalması bu olabilir mi ki birde bence çok mama denemeyin çünkü ne kadar çeşit tanirlarsa o kadar seçenek arıyorlar kendimden biliyorum :))

bbeyzvv

havalardan dolayı değik yememe sorunu aylardır var bonacibo koyunca anında bitiyo diğer mama duruyo kapta

Ruyasmom

Proplan kullandınız mı ? Kitten mamalar karaciğerde sorunlar gibi ekstra sağlık problemlerine neden olabiliyor bunu kesinlikle iyi araştırmanızı öneriyorum

Ozge00

Kısır mamalar bizdeki diyet yiyecekler gibi sanırım ondan sevmiyorlar. Başka uygun fiyatlı mama bilmiyorum, bir felicia var denedigim. Tüy dökülmesine iyi gelmişti. Şimdi golosi deneyeceğim. İsterseniz ona da bakin bir.

Carathras

Ben aç kalacaklarını düşünmüyorum biraz zorla ama kısır kedin için kitten mama daki yağ oranı fazla gelebilir, gelmeyedebilir.
Karıştırıp da verebilirsin hem aromaları birbirine geçer.

Carathras

Proteinden ziyade %18 yağ oranı kısır bir kedi için çok. Kilo kontrolünü kaybedersen sıkıntı yaratabilir.

cckzk

Bonacibo bağımlılık yapan bir mama olabilir. Bu yüzden diğer mamaları beğenmiyor olabilir. Ama emin değilim sadece varsayım.

bbeyzvv

proplan da denedim onu da zevkle yemedi
fiyatı geçtim artık zevkle yesin istiyorum sanki onlara ceza veriyomuşum gibi geliyor

bbeyzvv

yağ oranı ve proteini farklı sadece dediğimin o da çok az diğer değerleri hep aynı

bbeyzvv

zaten ikisi zayıf (belki bana öyle geliyodur)

bbeyzvv

onu ben de düşündüm ama şöyle de bir şey var 2 kedime ilk kez yedirmiştim o yüzden ondan olduğunu sanmıyorum