Kedi Ve Dubleks Ev

iidyl

evim dubleks, kedim de neredeyse 3 aylık.

normalde üst kata çıkması yasaktı şişelerle engellemiştik ama birkaç gün önce babam luna’yı merdivende yakalamış ve çıkmasına izin verdiğimizde bayağı hoşuna gitti orayı keşfetmek. fakat üst kata çıkan merdivenden birkaç defa düştüğüne şahit oldum, o hiç etkilenmedi ama korkuyorum ben yine de.. oyun oynarken falan aşağı atlayabilir ve kendine zarar verebilir mi sizce?

üst katın giriş odasını ona ayırdım. oyuncakları, tırmalama tahtası falan var. tüylerini de orada tarıyorum iyice de alıştı. sizce tamamen engelleyecek bir şeyler koyayım mı yoksa çıkmasına izin vereyim mi?

dubleks evde kedi besleyen var mıdır başka?

12 CEVAP

Ruyasmom

Merhaba kedimi üç katlı bir evde oturuyorum ve kedim sürekli inip çıkıyor . Bir gozu olmamasına rağmen küçük yaşlarda yükseklik tayinini iyi yaparak düşse bile hasar almıyordu. Endişelenmeyin derim onlar akıllı hayvanlar ve en önemlisi güzel bıyıkları sayesinde bunun üstesinden gelebilirler :) mutlu yaşayın evinizde

lwb

yükseklik ne kadar bilmiyorum ama temkinli olmakta fayda var, 3 aylık bir kedinin refleksleri yeterince gelişmiş olmuyor

iidyl

2.5 metre kadar 10 basamaklı bir merdiven ama aralıklı yani, yuvarlanmıyor aralardan düşüyor düşerse. hatta atlamayı oyun haline getirmiş 5. basamaktan aşağı uçuyor sonra tekrar çıkıyor. her dakika her konuda temkinliyim merak etmeyin :))

sadece çok endişelenmeme gerek var mı onu öğrenmek istedim sağ olun.

GlsmKrpk

Kedimi yazlıktaki evimin civarında 3 aylıkken bulmuştum.
Triplex yazlık ve merdiven kısıtlaması hiç yapmadım hatta çok muyluydu 3 kat in çık güzel oynuyordu.
Bazen son üç basamaktan masanın üzerine atlıyordu. Yazlıkta kaldığım süre boyunca hiç sıkıntı yaşamadım .

iidyl

çok sağ olun :’))

olur da korkuluklara falan atlar da yuvarlanırsa diye çok korkuyordum.. ama şimdiye kadar sadece alışma sürecinde düştü birkaç defa inşallah olmaz öyle bir şey.

çok güzel bir bebeğiniz var yerime kocaman öperseniz sevinirim, sağlıkla yaşasın :))

Ruyasmom

Merdiveni öğreniyordur o minik yumuduk patili ondan düşmüştür:))

Çok teşekkür ederim iyilik dileyen iyilik bulsun sizlerde sağlıkla uzun yıllar geçirin kedi dostunuzla❤

Billthet12

Merhaba bende dubleks evde oturuyorum. Kediler erişkin iken pek sorun olmuyor fakat küçükken ne yapacakları belli olmuyor o yüzden dikkatli olun derim . küçük çocuklar için yaptırılmi çocuk çitleri var kapı gibi ona file geçirip merdiven başına koyabilirsiniz ben yavruyken böyle idare ettim şuan büyüdü o yüzden sürgülü kapı taktırdım

Zeke

Merdivenden düşmesi çok önemli olmaz ama korkuluktan aşağı atlayıp ters yere düşmesin. Bir de yukarıdan aşağıya düşeceği bir alan var mı, galeri boşluğu gibi? Öyleyse izin vermeyin. Çünkü düşer ordan
Ama tamamen bağımsız 2 katsa çok problem olmaz

kubracetin9

Bizim evimizde dubleks, bende kedimi 2 aylıkken sahiplendim ilk başlarda kesinlikle yukarı çıkmıyor aşağı inmiyordu ben kucağımda taşıyordum genelde 3 aylık olduğunda keşfetmeye başladı sürekli gözledim genelde ben yanında olduğumda inip çıkmasını sağladım benden cesaret alıyordu sıpa:) şuan 4 bucuk aylık hiç düşmeden tazı gibi çıkıyor vallahi merdivenleri. Size önerim ilk başlarda gözünüzden ayırmayın öğrenene kadar düşebiliyorlar, inip çıkarken alışıcak zamanla

Gulsahka

bence bir sorun olmaz ama avcı oldukları için sinek falan görse ve birden bilinçsiz atlasa belki zararlı olabilir. düşeceği yerlere yumuşak minderler yastıklar koyabilirsiniz bence. ama bilinçli yapıyorsa sorun olmaz merak etmeyin. :)

Merzela

Bende dubleks evde oturuyorum merak etme merdiven basamaklarını tam alışamadığında bizimkide bir kaç merdiven filan düşüyordu. Ama şuan merdivenlerden depar atıyor ve aşırı seviyor yukardan bizi gören bi yerden bizleri izliyor filan endişelenme bırak gitsin.

bbeyzvv

dubleks evde 5 yıl kedi besledim hala dubleksdeyim hiç sıkıntı çıkmadı