Kedim Kutusuna Bir Türlü Girmiyor

bernyzc

Merhaba, arkadaşlar. Kedim normal zamanlarda veterinere gitmemiz gerektiğinde kendiliğinden taşıma kutusuna girer ve hiçbir sorun çıkarmazdı. Yaklaşık 1 ay önce kısırlaştırma ameliyatı için veterinere götüreceğimiz gün yine kendisi isteğiyle girdi ancak kapı tam kapanmadığı için kaçmayı başardı zaten ürkek yapıdaki kedim çok korkmuş olacak ki o gün bugündür kutuya sokamıyorum. Battaniye, kutuyu evin içinde tutma gibi yöntemler işe yaramadı. Veterinerler bazı sakinleştirici şurupları öneriyor ama bunlara da güvenemiyorum. Bunları kullanan ya da benim gibi bu konuda zorlanan insanların işe yarayan tavsiyeleri olursa çok sevinirim.

3 CEVAP

kaanpolat

Bence kutusunu değiştirip daha büyük birşey alın sığmadığı için girmiyor olabilir

Anonymus552223

Kutuda koku kalmistir. Cok mu sık veterinere goturuyorsunuz bi de?

Gelyahron

Çok kolay bir yöntem var. Anne tutuşu. Kedinizi ensesinden tutup kutuya koyabilirsiniz. İçgüdüsel olarak kendini güvende hissedecektir