Kakasını Bulaştırıyor

Nurls

Merhaba. Fotoğrafından da görebilirsniz ki kedimin tüyleri biraz uzun. Dün ve bugün biraz sıvımsı dışkılıyor. Ama düne göre bugün daha katı. (Ense damlasından sonra sıvılaştı. Ondan mı kaynaklıdır ?) Ve maalesef her seferinde arka bacaklarının üstüne ve birazda kuyruğuna bulaşıyor. Önce kendi temizlesin diye zaman veriyorum ama çok temizleyemiyor. Müdahale etmek zorunda kalıyorum. Poposunu nemli bezle siliyorum ama ork faydası olmuyor. Uzun bir süre de kokuyor. Ne yapılabilir ?

15 CEVAP

Nurls

Teşekkürler ☺️

Anonymus552223

Sadece popo kenarindaki tuyleri makasla kesebilirsiniz. Ishal de aşıdan olabilir evet. Ama zamanla daha temiz yapmayi ogrenir

yusufsaygin2

1-2 hafta daha annesinin yanında kalsaydı belki öğrenirdi. Kediler dışkılarını yalamaz, temizleyemediği yer olursa oraya buraya sürer ama dilini sürmez o bölgeye. Her tuvaletinde sonra hafiften nemli bir pamuk ve bez ile poposunu, kuyruğunu, bulaştırdığı diğer yerleri silin. Zamanla öğrenecektir.

lwb

bu konuyla ilgili tam olarak yapacak bir şey yok malesef, yavru kediler kaka kapatma konusunda daha acemi oldukları için bulaştırabiliyorlar. sıkıntı yaşadığınız yerleri kesebilirsiniz, kaka cıvıklığı konusunda da hekime danışmanız daha sağlıklı ama geçici bir şeydir diye tahmin ediyorum

lwb

ben koku için peçeteyi sirkeyle nemlendirip siliyorum. sirke kokusu da o gün içinde gidiyor zaten.

FridaDora

Sirkeyi suyla seyreltin. 1bardak suya bir çay kaşığı kadar. İyice karıştırın. Pamuğu batırıp sıkın ve o nemiyle silin. Her silme hareketinden sonra pamuğu yenileyin.

Aysenmstura

Benim oğlan 13 aylık hala daha bazen kaka kalıyor poposunda ben siliyorum
Cıvık kaka yaptıklarında oluyo malesef öyle bi durumda siz silebilirsiniz
Ben pet ıslak mendiliyle siliyorum

Linsenpai

Toto kısmındaki tüyleri makasla biraz kısaltabilirsiniz biz öyle yapıyoruz ayda bir. Yoksa kakası normal olsa bile yapışıyor :d ama çok dikkatli olmak lazım keserken

Nurls

Pazartesi günü aşısı da olduğu için veterinere de danışacağım. Ön bir bilgi almak istedim bu 2 günü kazasız atlatmak için ????

yusufsaygin2

Kedi kaç haftalık iken annesinden ayrıldı?

Nurls

60 günlükken ayrıldı 65 günlükken biz sahiplendik

Nurls

Kendini temizleyebiliyor ama her yere yetişemiyor koku da gitmiyor

Nurls

Ne kadar silsem de koku gitmiyor. Onun için ne yapabilirim ?

Nurls

Çok teşekkür ederim

Nurls

Sirke zarar vermez değil mi ?