Erkek Kedi Kısırlaştırma Operasyonu?

Seyma6390

Çok araştırdım sonunda bir klinikte karar kıldım. Az önce kliniğe bıraktık 5-6 saat sonra sizi arayacağız dediler. Benim ne yapmam gerekir sonrasında gerçi hekim açıklama yapar ama neye hazırlıklı olmalıyım, tecrübesi olanlar yeşillendirebilir mi? Bir de sağlık karnesine yazılıyor mu bu ameliyat? Ücret olarak iki erkek kediye 700 tl verdik iyi mi?

10 CEVAP

Anonymus552223

Ucret iyi. Eve getirdiginizde ayri odalarda tutun bir sure, birbirilerini ilk basta tanimazlar koku degistigi icin.

Anonymus552223

Bi de anesteziden kusma ve altina cis kacırma olabilir

introvert

geçmiş olsun. bizim erkek kedimiz ameliyat sonrası daha sakin bir kişilik kazandı, ya kısırlaştırma etkisi ya da büyüdüğü için olabilir. aşırı ısırması vs azaldı biraz. umarım sizinkilerin de agresifliği azalır. veteriner karneye işlemedi bu arada, gerek olmuyor dedi sorduğumda.

ZehraBulutt

Evet bir miktar sakinleme oluyor ama mucize beklemeyin arada kavgalar olacaktır illaki gene. Bizde oluyor en azından ve kavgayı başlatan da 1 yıldan fazla süredir kısır olan kedim oluyor genelde, huyu böyle kendisinin maalesef.

introvert

ilaçlardan dolayı ancak toparlanırlar. bizimkinin de gözleri kaymış gibiydi altına işemişti gece uyurken hatta normalde hiç yapmaz :( kaslarını kontrol edemiyorlar demek. belirli aralıklarla kontrol edin rahat bir yerde yatsınlar dinlensinler, yarına bir şeyleri kalmaz umarım.

Seyma6390

Teşekkür ederim :)

sudeogrk

Merhaba, geçmiş olsun. Ben Fatih Veterinerinde 250 ₺ ye yaptırdım. 1 gece orda kaldı, eve geldiğinde biraz yorgundu ve sağı solu yokladı. 2 gün boyunca kustu ve yalanmak istedi.. sürekli gözümün önünde tuttum bir süre yalamaması için özen gösterdim. Hemen toparladı maşallah. :) dişi kedi de daha sancılı bu süreç. Bizde davranış olarak bir değişiklik olmadı. Hala aynı yaramazlık ahahahah. Geçmiş olsun, çabucak iyileşir.

Seyma6390

Teşekkür ederim o agresiflik gidiyor mu peki öncesinde kavga ediyorlardı iki erkek olduğu için :)

Seyma6390

Kedilerim 6 saat geçmesine rağmen yarı baygın gözleri şaşı gibi. Su içirdim ikisi de kustu

Seyma6390

Benimkilerin bu ikinci günüydü veteriner hekim yalamasın gibi bir şey demedi bilmiyordum söylediğiniz iyi oldu. 250 tl çok uygun ben Antalya da yaşıyorum burada iki erkek kediye 700 uygun gibi.