Evcil Kedim Isırdı

aleynacamgoz

2 senedir benimle beraber olan oyun oynarken veya korktuğu haller hariç hiç ısırması, tırmalaması olmayan kedim dün teyzemi derin bi şekilde ısırdı. 4 sivri dişinin de izi var. Isırık yerleri şişti ve ağrı yapmaya başladı. Kedimin iç dış parazit+ aşıları tam ama bazen bunun önemi olmayabilirmiş. Böyle bir olay yaşayan var mı? Ne kadar büyük bi sorun teşkil edebilir ısırılan kişi açısından?

9 CEVAP

Ozge00

Şişme bende de oluyor ama ağrı olmadı hic. Hafif bir aci oluyor. Ben kolonya döküyorum derin isirdiginda.

Ozge00

Kuduz aşısı yaptırdınız mi kediye

Ruyasmom

kıskandığı için ya da ilgi onda olduğundan dolayı ilgi çekmek için yapmıştır kuduz aşısı varsa bir sey olmayacağını umuyorum

ZehraBulutt

Olabilir sevmemiştir teyzenizi, ters bir hareketi olmuştur, üstünden bir kolu almıştır ısırabilir. Hiçbir sorun teşkil etmez, doktora falan gitmesine gerek yok. Şişen yerlere buz koysun, fucidin krem sürsün birkaç günde geçer.

Bu arada evcil kedim demeniz biraz tuhaf geldi, sokaktakiler dahil hepsi evcil kedi zaten, türün adı felis domesticus bir kere.

ZehraBulutt

Ağrı ve şişme derin ısırdığı için olmuştur, sizi o kadar derin ısırmamış hiç demek ki.

ZehraBulutt

Rüyasında korktuğu bir şey görmüş o zaman, aynısını benim kedim de yaptı birkaç sefer.

aleynacamgoz

evet büyük ihtimal. bi kere daha yaşamıştım uykusunda beni tırmalamıştı. sorun kedi değil zaten olabilir böyle şeyler:)

aleynacamgoz

Evet bende de oluyordu ama ağrısı olunca endişelendik. Kuduz aşısını yaptırdım bu arada. Bu seneninkini yeni yaptırıcam temmuz ortasındaydı zamanı. Bu sorun teşkil etmez heralde önceden yaptırdığım için?

aleynacamgoz

Teşekkürler bilgilendirme için. Bi olay olmadan ısırdı uyku halindeydi ve korktu sanırm uykusunda bi anda tepki verdi. Kedi bu yani sorun yok tepki vermesi önemli değil oyun oynarkende ısırabilir sorun bu değil ısırılan kişi için oluşabilecek riski merak ettim sadece. Evcil kelimeme takılmaniza da çok anlam veremedim. Sokakta yaşayan kedilerin çoğunun parazit ve aşıları olmadığı için belirttim bunu ayrım değil yaptığım. Sonuç olarak aşılı ve aşısız kedinin ısırdığında vs farkı oluyor.