Naz Dan Diğer Köpeklerime Bulaşan Hastalık

anjelik123

Merhaba. Köpeğim öksürüyor ve kusuyor diye veterinere gittik. Tavuk kemiği kaldığını düşündük şükürki yokmuş. Kan tahlilleri röntgenler çekildi ama veterinerimiz bi sonuca varamadı gastritden şüphe edip iğne tedavisi yaptı 4 gün bunlar için 2000tl ödedim. Masraf önemli değil ama veterinerimiz tam teşhis koyamadı iğneler öksürüğünü ve kusmasını kesti işe yaradı tamam ama bu sefer diğer köpeklerim başladı. Veterinere sorduk verem olabilirmi diye tahlil yapmamız gerek dedi. Diğer köpeklerim için aynı tedaviyi yapsak olurmu öksürüğü kusması aynı dedim bakmadan birşey diyemem dedi iyide ben köpeğimi öyle getir diyince götüremem büyük köpekler. Sizce aynı iğneleri yapsam birşey olurmu veterinerden bi sonuç alamadım çünkü yada başka ne yapabilirim? Birde bu hastalık veremse hemen bulaşırmı? Yardımcı olursanız sevinirim.

7 CEVAP

yaprakonur

Başka bir veteriner bulma şansınız yok mu? Bulaşıcı, tam olarak teşhis edilmemiş bir hastalıktan bahsediyorsunuz. Bence tedavi uygulamadan önce hastalığın teşhisi böyle bir durumda özellikle önem kazanıyor.

Anonymus552223

Teshisi bile yapilmamis hastalik icin 2 bin liralik ne tedavisi uyguladi ki

anjelik123

Naz da nasılsa onlarda da aynı belirtiler var. Aynılarını yapıyorlar ama verimiz hala görmek istiyor. Başha veteriner bulurum ama gelebilirmi buraya bilmiyorum

yaprakonur

Gastrit bildiğim kadarıyla bulaşıcı bir hastalık değil dolayisiyla onun icin yapılan tedavinin yararını sorguluyorum şahsen. Dediğim gibi ben başka bir veterinere götürüp hastalığın kaynağını araştırırdım.

Ozge00

Bende başka bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim. Bulaşıcı bir sey demek ki.

anjelik123

3 röntgen iki kan tahlili birisinin 450tl fiyatı vardı muayene parası aldı boğazına bakmak için narkoz vermek zorunda kaldı kumaması için ve midesi için bir iğne yaptı birgünde 1600ödedik ertesi gün tedavisi devam edicek denildi 12iğne içinde 400tl verdim

anjelik123

Metpamid veriyorum şurup olarak üçde iğne var öksürükleri kesildi diyebilirim