Tüylerin Parlaklığı

Drawhel

Merhaba arkadaşlar kedimin tüyleri çok parlak ve yumuşaktı ama son bir aydır tüylerinin o parlaklığı gitmeye başladı, eskisi gibi yumuşak olmamaya başladı, sebebi ne olabilir? Doktor ameliyattan dolayı dedi ama ameliyat olalı tam bir ay oldu bir aydır bu şekilde devam etmesi normal mi?

12 CEVAP

Ozge00

Evet bizde de aynisi oldu. Tüy dökülmesi arttı ve parlaklığı gitti. Yeni yeni toplamaya başlıyoruz. Tuy sağlığı icim vitaminler var vete danışıp kullanabilirsiniz

Seyma6390

Ne ameliyatı oldu?

Drawhel

@Seyma6390 kisirlastirma+fıtık ameliyatı oldu

Seyma6390

Çok geçmiş olsun. Benimkiler de bugün kısırlaştırama ameliyatı oluyor. Umarım tüylerinde sertleşme olmaz. Papatya çayı ya da hindistan cevizi yağı ile tüylerini haftada iki kere tararsanız yumuşama ve parlama olacaktır. Ben evimizin önündeki kedilere de yapıyorum çok işe yarıyor.

Seyma6390

Sirkeli su sertleştirir. Papatya suyu ve hindistan cevizi yağının içinde antiseptik olduğu için dış parazit için de öneririm. Eldiveni birçok kedi sevmiyor benim kedilerim d hiç sevmedi. Başka bir tarak kullanın bence.

Ozge00

Benimki de taratmiyordu. Temiz diş fırçası ile uyurken taramaya başladım. Normal taraklar büyük olduğu icin korkuyor. Bazen taratıyor tarakla bazen de taratmiyor. İyi ruh halini yakalamak lazim. Ben uykuluyken yapıyorum.

Ozge00

Eldiven elektiriklenme yaptığı icin sevmiyor olabilir. Eldiveni hafif nemlendirip deneyebilirsiniz

Drawhel

Yanıtlarınız için teşekkür ederim

Drawhel

@Ozge00 evet tüylerinde de dökülme başladı, yarın vet. Gideceğiz sorarım bir.

Drawhel

@Seyma6390 ah tüylerini bir tarattirsa eldiveni görünce kaçacak yer arıyor, tarak ile taratmiyor diye eldiven aldım yine taratmiyor, sirkeli su ile biraz siliyordum ama sirkesi çok az oluyordu, artık pek dokundurmadigi için silemiyorum tüylerini falan

Seyma6390

Sirkeli su sertleştirir. Papatya suyu ve hindistan cevizi yağının içinde antiseptik olduğu için dış parazit için de öneririm. Eldiveni birçok kedi sevmiyor benim kedilerim d hiç sevmedi. Başka bir tarak kullanın bence.

Geçmiş olsun