Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim bağırıyor.

Tolgademirci
Tolgademirci

262


Merhabalar benim 1 buçuk yaşında kızım var yani kedim kısırlaştırma yapmadık ve gündüzde akşamda antrede bağırıyor ve biz yani eşimle evden çıktıktan sonra kapının arkasından bildiğiniz gibi insan gibi ağlıyor acaba başka bir sorunmu var kısırlaştırma hariç veteriner e götürdük birşey i yok dediler bu zamana kadar dışarı yıl bir balkondan gördü dışarı ya çıkarmıyoruz ondanmıdır acaba.


21 Cevap

Queeninannesi
Queeninannesi

1353


Dışarı çıkmak istediğini sanmam çünki evcil kediler zaten dışarıya çıkmaktan hoşlanmazlar bağırmasıda kızgınlığa giriyordur büyük ihtimalle şu an benim kızım da aynı durumda bir an önce kısırlaştırmanızı öneririm :)

Tolgademirci
Tolgademirci

262


Kısırlaştırmak istemiyorum arkadaşım kısırlaştırdı kedisi kendini camdan attı çiftleştirmek istiyorum ama ev kedisiyle

mhtpyldz
mhtpyldz

104584


Merhaba kedinizi kisirlastirmalisiniz , bu kediniz icin en sagliklisi , disari kacma ilayini ilk defa duydum kisirlastirildiktan sonra , ha kus pesine dusmustur o ayri ama kisirlastirilmayla alakasi yok bunun , digacak yavrulari sahiplendiririm yahut ben bakarim diyeceksiniz ama sokaktaki hayvanlar icin de ayni cabayi gosterebilirsiniz.

Queeninannesi
Queeninannesi

1353


Kısırlaştırmak onun sağlığı için daha iyi kanser riskini azaltıyo çünki kedilerin her doğumunda ömürleri birazdaha kısalıyo :/ yinede siz bilirsiniz

milodelisi
milodelisi

11182


İlk olarak kısırlaştırmak her yandan en iyisi. Ayrıca sokakta ve barınaklarda bu kadar sahipsiz can varken doğacak plan yavrulara yuva bulamazsanız o yavrularda bu gruba katılır. Onlarla emPATİ kurun lütfen:) Kimse evsiz kalmak istemez. İkinci yandan kanser gibi risklerin hepsini en az şansa indiriyor. Camdan atlama diye bir şeyde yok. Camı açık bırakmışlarsa kedi halidir bir kuş görünce yakalayacak diye gider. Camı kapalı tutmaları lazım söylemeye gerek yok. Kısırlaştırın derim...

patkam
patkam

115790


birşey sorucam neden kendini camdan attı ? zavallı kedi :(

karamrve
karamrve

2407


kısırlaştırmanız lazım,kısırlaştırılan kediler ilerde kanser vb. hastalıklara yakalanmaz ayrıca daha uzun ömürlü olurlar kızgınlığa girdiği her dönem onun için acı verici olur camdan atma konusunda onun için çok üzgünüm :( camları falan kapalı tutup göz kulak olmak lazım

Tolgademirci
Tolgademirci

262


Benimde bildiğim doğum ömrü kısaltmaz biz insanlarda o zaman kadınlar yani çocuk yapmasın kısırlaşsın ömrü mü uzuyor

BETS
BETS

687


benim oğlum da kısırlaştırılmadı o dönemle bi iki gün miyavlıyo o kadar..hem caiz değil zaten dinen de hayvana bu kadar müdahale etmek doğru değil her kedi her kızgınlık döneminde çiftleşmez zaten biz kadınlar da her ay doğurganlık sürecine gireriz sancılı olur ama kısırlaştırılmıyoruz bu yüzden dimi...lütfen kendi menfaatlerimiz için hayvanları kullanmayalım dişi kedimi de çiftleştiriyodum erkek kedimi de...tabi tercih meselesi bu tamamen benim fikrim.

kedilikizzz
kedilikizzz

114901


Dini açıdan ya da sağlık açısından pek bi bilgin ve deneyimim yok fakat doğacak yavrucukların sorumluluğunu kesin olarak alabiliyorsanız kısırlaştırmayın o halde. Yavruları başkalarına verseniz bile o başkaları bakabilecek mi gibi sorular insanın aklını kurcalıyor. Vicdanınıza ve sorumluluk duygunuza kalmış.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
953 Görüntüleme
21 Cevap
3 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor