Kedimizin Burnu 2 3 Haftadır Tıkalı. Burun Spreyi Denedik Hala Açılmadı Ne Yapabiliriz ??

yaren45

Kedimizin burnu 2 3 haftadır tıkalı ağzından nefes alıyor. Burnundan sesler çıkıyor burun spreyi denedik açılmadı ne yapabiliriz ?? İştahı da kesildi yemek yemiyor.Ayrıca çok fazla zayıf. Lütfen yardımcı olur musunuz ölmesini istemiyoruz

10 CEVAP

Ozge00

Veterinere götürün biz bir sey yapamayız. Daha küçük duruyor zaten.

Yapabileceğim bir şey yok ne demek ya? Bizim kedimiz daha 45-50 günlükken nezle olmuştu, burnu o kadar tıkalıydı ki mama yemiyordu su içmiyordu, adım atacak hali kalmamıştı. Veteriner kedinin burnundan şırıngayla o sümükleri çıkardı su yardımıyla, 4 gün hiçbir şey yemeyen kedi burnu açıldığı an 1 paket yaş mamayı bitirdi. Ayrıca burun tıkanıklığından dolayı ciğerlerine de sıvı akmaya başlamıştı neredeyse.

İyi bir veterinere görünün. Bazen böyle hiçbir şeyden anlamayan insanlara denk gelebiliyoruz aman diyeyim kedinizin sağlığından ve canından olmayın, iyi bir veterinere gidin.

Ozge00

Başka veterinere de götürün emin olmak amaçlı Kesinlikle.

Gulsahka

nasıl bir şey yapmaz ya kediye. yapacak bir şeyim yok ne demek. nasıl veteriner bu. acil başka anlayan veterinere götürün. kedinin hali iyi görünmüyor.

Ruyasmom

Uyurken hırlaması var mı ?

Ozge00

Kac haftalık bu kedi? Gözlerinde de kızarma var gibi. Veteriner şart.

lwb

herpes virüsüne benziyor.

Veterinere götürün kendi kafanıza göre evde tedavi uygulamayın

yaren45

Evet bazen burnu tıkalı olduğu için tuhaf sesler çıkıyor burnundan. Gözündeki iltihap geçti. Bir veterinere götürdüğümüzde de yapabileceğim bişey yok dedi ama pek güvenemedim. Başka bir veterinere mi götürelim evde tedaviyle geçmez değil mi

yaren45

Evet bazen burnu tıkalı olduğu için tuhaf sesler çıkıyor burnundan. Gözündeki iltihap geçti. Bir veterinere götürdüğümüzde de yapabileceğim bişey yok dedi ama pek güvenemedim. Başka bir veterinere mi götürelim evde tedaviyle geçmez değil mi