Ikinci Kedi

Nanelimon16

Arkadaşlar merhaba. Geçen gün kedimiz Babür'ü veterinerden getirirken sokakta terkedilmiş bir kedi bulduk, bir kutuya koymuşlar yanında ne mama ne su var saatlerce öyle kalmış daha çok küçük ama yine de babür onu kabullenmiyor sürekli tıslıyor ve yanına yaklaştırmıyor. Acaba alışırlar mı birbirlerine ve ek olarak pire gördüm üzerinde bir kaç tane veterinerimiz şuan bir uygulama yapamayacağımızı söyledi Babür için bir sorun yaratır mı sizce?

6 CEVAP

Ozge00

Evet pire ona geçebilir. Biberiye yağının cok işe yaradığını duydum onu deneyim bir. Kedi aşı icin küçük sanırsam. Alışırlar merak etmeyin.

Ozge00

Kedinize pire geçmemesi için ayni ortamda tutmayın. Kedinin pireleri geçtikten sonra yakınlaştırın derim.

Ozge00

Başka bilmiyorum maalesef. Aşıları tam olsa da kediye diğer kediden hastalık, pire geçebilir. Dikkatli olun.

Anonymus552223

Pire damlasinin koruyucu etkisi yok sanirim. Sadece pirelendigi zamanlarda yaptirin öncesinde degil. Bosuna zehir almamis olur

Nanelimon16

Farklı odalarda kalacaklar normalde ama alışsın diye bizim yanımızda beraber tutmaya çalışmıştık. Babürün aşıları düzenli bir sekilde gidiyor 2. iç- dış paraziti 3 gün önce oldu ama yeni yavru için erken dedi veterinerimiz. Evde doğal bir uygulama var mı bildiğiniz

Nanelimon16

Biberiye yağına ek olarak tabi ki