Karın Şişliği

Mehmed_276

Öğle uykusundak kalkan(2.5 aylık)yavrumun karnının şiş olduğunu gördüm kumunun yerini bildiği halde evin ortasına iki üç kere kaka yapacak gibi yaptı sizce neden olabilir

8 CEVAP

Billthet12

Kediler yaz aylarında sıcaktan direk zemine yatarlar , yemek yemesinde bir sorun yoksa eğer sıcak olduğu için hareketsizlikten kabız olmuş olabilir. Yapmakta zorlandığı için cesaret edip kuma gidemiyordur. Ben böyle zamanlarda ev yoğurdu verip aynı bebeklere yapıldığı gibi poposunu zeytinyağıyla ovup kuma götürüyorum hemen yapıyor

alabalik32

Bu aralar benim kedimde sicak yuzunden yerlerde yatiyor.

Mehmed_276

Bu iki gündür sıcaktanmı bilmem sürekli fayamsta yatıp uyuyor çok uyuyor

kaanpolat

Karın şişliği fip ola bilir eğer iştahsızlık ve halsizlikte varsa bir veterinere götürün derim

Mehmed_276

Bide şunu söylim tavuk etiyle beslemeye başladı çokta seviyo haşlanmış tavuk

Ozge00

Sadece tavuk eti mi yiyor yoksa mama da yiyor mu? Yoğurt verebilrisiniz bağırsak düzenleme amaçlı. Karin şişliği parazitten de olabilir. Aşıları yapıldı mi?

Mehmed_276

@Ozge00 arada bir sanki gaz çıkardığı oluyor ve sürekli fayansta yatıyor sişkinliğide az bişe indi sanki

kaanpolat

Kediniz scottish fold veya cins bir kedimi