Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim Isırıldı

ga2409
ga2409

181 Puan

Evimiz birinci kat olduğundan kedimin dışarı çıkmasını engelleyemiyorum malum havalar sıcak kapı pencere açmak zorunda kalıyorum. Kedimi dışarda bir şey ısırmış kedi mi köpek mi bilmiyorum ordaki tüyleri tamarn yok ve de diş izi var belli şu an veterinere götürenilceğim bi yerde değilim acaba öenmli bi hastalık kaparmı çok korkuyorum


17 CEVAP

ZehraBulutt
ZehraBulutt

125342

Normal sinekliği tabi yırtar metal kedi sinekliği olacak üstüne de kilit yapacaksınız gerekirse açılmaması için. Kapı açıldığında çıkmaması için de azami dikkat göstereceksiniz. Bahçeye salıcam diyorsanız da duvarlarını yükseltin bahçenin başka hayvanlar giremesin. Küçük çocuğunuz olsa engelleyemiyorum çıkmasını deyip salacak mıydınız? Hayvan ısırılmış veterinere bile götürmüyorsunuz, sizi köpek ısırsa evde oturup bekleyecek miydiniz imkan yok diye.


ZehraBulutt
ZehraBulutt

125342

Hastalık kapabilir tabiki de. Dışarı çıkmasını engelleyemiyorum diye bir şey yok, camlara file ya da kedi sinekliği yaptıracaksınız. Dışarı salarsanız kedinizin başına her türlü şey gelir, bir gün geri dönmeyebilir bile eve.


Ozge00
Ozge00

18476

Birincisi, Kedi kısır değilse sürekli dışarı çıkmak ister.
İkincisi, sineklik değil tel lazim. Sinekligi yırtıyorlar ve kolayca acilabiliyor. Sineklikten daha ucuz yapımı, öneririm.
Üçüncüsü, bu şekilde diğer arkadaşların da dediği gibi tedavisi olmayan hastalıklar da kapabilir , eve bir gun dönmeyedebilir. Sokaklar arabalarla, kötü insanlarla dolu.


ZehraBulutt
ZehraBulutt

125342

Gerçekten canı yanan vete gider, benim de kedim ev içinde kaza atlattı, kendim de yaralanmama rağmen önce onu düşünerek koşa koşa kliniğe gittim, burdan insanların kedinizi tedavi edecek hali yok.


ga2409
ga2409

181

Yalnız bu sert tavırı anlamıyorum karşınızda hayvan düşmanı biri yok. Ben şuan götüremiyoeum diyorum hiç götürmicem demedim özel bi durumum olabilir evden çıkamıyor olabilirim veterinere vereceğim paraya acıyacak değilim kedim için yinede teşekkürler


Ayseenur10
Ayseenur10

10728

Gözüm üstünde diyorsunuz başka bi hayvandan zarar görüp yaralanıyor kediniz.


ga2409
ga2409

181

Tamam teşekkür ederim


epiglottis
epiglottis

144127

Buyuk ihtimal kuduz kapmaz ama baska önemli hastaliklar kapabilir, disiyse hamile de kalabilir.


ga2409
ga2409

181

Engelleyemiyorum evet çünkü evin her yerinde sineklik var ya 1 haftaya yırtıyo ya da zorlaya zorlaya açıyor hiçbir yer açık olmasa bile eve biri girerken çıkarken aradan kaçıyor ödül mamalarıyla eve sokuyorum ama artık engelleyemedik yaklaşık 2 aydr evin bahçesine çıkıyo sadece zaten gözüm üstünde hep izin verince çıkmasına inadıda bıraktı bazen çıkıyo bazen çıkmıyodu artık bugn misafir vardı unutmuş açmış bi anda çıkıvermiş ben uyurken yani öyle gelişti durum


veganggx
veganggx

2102

Tabi ki de hastalık kalabilir. Lütfen acilen veterinere götürün.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 167 Görüntüleme
  • 17 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25391 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR