Kedim Isırıldı

ga2409

Evimiz birinci kat olduğundan kedimin dışarı çıkmasını engelleyemiyorum malum havalar sıcak kapı pencere açmak zorunda kalıyorum. Kedimi dışarda bir şey ısırmış kedi mi köpek mi bilmiyorum ordaki tüyleri tamarn yok ve de diş izi var belli şu an veterinere götürenilceğim bi yerde değilim acaba öenmli bi hastalık kaparmı çok korkuyorum

17 CEVAP

ZehraBulutt

Normal sinekliği tabi yırtar metal kedi sinekliği olacak üstüne de kilit yapacaksınız gerekirse açılmaması için. Kapı açıldığında çıkmaması için de azami dikkat göstereceksiniz. Bahçeye salıcam diyorsanız da duvarlarını yükseltin bahçenin başka hayvanlar giremesin. Küçük çocuğunuz olsa engelleyemiyorum çıkmasını deyip salacak mıydınız? Hayvan ısırılmış veterinere bile götürmüyorsunuz, sizi köpek ısırsa evde oturup bekleyecek miydiniz imkan yok diye.

ZehraBulutt

Hastalık kapabilir tabiki de. Dışarı çıkmasını engelleyemiyorum diye bir şey yok, camlara file ya da kedi sinekliği yaptıracaksınız. Dışarı salarsanız kedinizin başına her türlü şey gelir, bir gün geri dönmeyebilir bile eve.

Ozge00

Birincisi, Kedi kısır değilse sürekli dışarı çıkmak ister.
İkincisi, sineklik değil tel lazim. Sinekligi yırtıyorlar ve kolayca acilabiliyor. Sineklikten daha ucuz yapımı, öneririm.
Üçüncüsü, bu şekilde diğer arkadaşların da dediği gibi tedavisi olmayan hastalıklar da kapabilir , eve bir gun dönmeyedebilir. Sokaklar arabalarla, kötü insanlarla dolu.

ZehraBulutt

Gerçekten canı yanan vete gider, benim de kedim ev içinde kaza atlattı, kendim de yaralanmama rağmen önce onu düşünerek koşa koşa kliniğe gittim, burdan insanların kedinizi tedavi edecek hali yok.

ga2409

Yalnız bu sert tavırı anlamıyorum karşınızda hayvan düşmanı biri yok. Ben şuan götüremiyoeum diyorum hiç götürmicem demedim özel bi durumum olabilir evden çıkamıyor olabilirim veterinere vereceğim paraya acıyacak değilim kedim için yinede teşekkürler

Ayseenur10

Gözüm üstünde diyorsunuz başka bi hayvandan zarar görüp yaralanıyor kediniz.

ga2409

Tamam teşekkür ederim

Anonymus552223

Buyuk ihtimal kuduz kapmaz ama baska önemli hastaliklar kapabilir, disiyse hamile de kalabilir.

ga2409

Engelleyemiyorum evet çünkü evin her yerinde sineklik var ya 1 haftaya yırtıyo ya da zorlaya zorlaya açıyor hiçbir yer açık olmasa bile eve biri girerken çıkarken aradan kaçıyor ödül mamalarıyla eve sokuyorum ama artık engelleyemedik yaklaşık 2 aydr evin bahçesine çıkıyo sadece zaten gözüm üstünde hep izin verince çıkmasına inadıda bıraktı bazen çıkıyo bazen çıkmıyodu artık bugn misafir vardı unutmuş açmış bi anda çıkıvermiş ben uyurken yani öyle gelişti durum

veganggx

Tabi ki de hastalık kalabilir. Lütfen acilen veterinere götürün.

veganggx

Kapabilir**

ZehraBulutt

Kusura bakmayın ama biz kedilerimize bebek gibi bakıp gözümüzden sakındığımız için, bu kadar rahat insanları görünce haliyle sinirleniyoruz.

ga2409

Yazıları düzgün okursanız ben uyurken başka birisinin kapıyı açmasıyla çıkmış diyorum ben buraya kendimi azarlatmaya yazmadım kedi sevmesek bakmazyoz değil mi canım yanmasa şuan buraya da yazıp bilgi almak istemezdim ama burda bilgi almaktan daha çok insanlar kişinin üstüne gitmeyi tercih ediyor

ga2409

Ben rahat bi insan değilim sadece ilk defa kedi baktığım için ve bilgim olmadığı için sordum acil bi durum olduğunun bende farkındayım elime doğdu ve benim nasıl pamuklara sarıp baktım dedikleri gibi vaktığımı biliyorum ama evden çıkamıyorum şuan birkaç saate bişi olur diye korktum yoksa veterinere götürmicem demedm

ZehraBulutt

İlk postta birkaç saat içinde götüreceğinizi söylememişsiniz ki, birkaç saatte bir şey olmaz, ama mutlaka bugün en geç yarın vete gitmeli.