Cins Kedinin Alerji Riskinin Az Olması

Merhaba, burnu basık şekilde üstelik scottish cinsi kedisi olan bi instagram fenomenine bu hayvanların eklem sıkıntısı olduğunu nefes alamadığını burun yapısından dolayı göz kanallarının tıkandığını ve sürekli göz akıntısı problemi yaşadıklarını (kendi de hayvan için sürekli göz bakımı yapıyor) söyledim eğer bir can sahiplenecekse sokakta çok fazla yuva arayan kedi olduğunu bu cinsleri üretmelerinin bi faydası olmadığını söyledim verdiği cevap : kedilere alerjisi varmış ama en az alerjisi o cins kedilere varmış. Ne tesadüf gri - beyaz geçişli tonda evine uygun renkte gri beyaz-geçişli bir kedi almış :D :D tekire alerji çıkarıp cins kediye çıkarmamak diye bir şey var mı sizce?

23 CEVAP

ZehraBulutt

Çağla ya yaparsa napçaklar geri mi vercekler hayvanı, sibirya kedisi hariç fark yok diye biliyorum ben alerji konusunda.

ZehraBulutt

Halbuki sizin yavrulardan birini alsalar ne güzel olurdu di mi?

ZehraBulutt

Yapmış olabilirler gerçekten de, her şey beklenir. Alerjisi olan birini bulup bunu test etmeliyim benim kedilerle kesinlikle.

Bikedi

Mobilyalarina uygun tekir bulamamistir:)

Ayselgns

Burada hakaret ya da küfür içerikli bir konudan bahsetmiyorum. Başkasına ait olan bir fotoğrafı kullanmanızdan bahsettim. Maalesef idrak edememişsiniz.

Aysenmstura

Allah allah kedimin cinsi british ben niye ilk geldiği zamanlar 15 gün alerjiden geberdim ki benimki bozuk falan mı acaba :/

Aysenmstura

Ayrıca cins kediler genel olarak uysallar evet ama sevdirmekten hoşlanmıyorlar soğuk karakterliler. Bizim evde mesela kedi var mı yok mu belli değil. Hep kendi kafasına göre takılır. Yavruyken bacaklarıma sürtünür kucağıma yatardı. Şuan beni gördüğünde yolunu değiştirip kaçıyo.
Kimse ona karışmasın o da kimseye. Öyle bi yapısı var.

ballokumu

Kediye alerjim var. Araştırma yaptığımda gerçekten cins kediler daha az alerji yapıyor. Erkek kediler daha fazla. Yaşı ilerlemiş erkek kediler daha daha fazla. Kısırlaştırılmış erkek kedinin alerjen miktarı çok azalır gibi bilgilere ulaşmıştım. Yalan falan demişsiniz ama doğru. Sibirya hipoalerjenik evet orası öyle ama genel olarak cinsler az yapıyor diye bilgi var.