Cins Kedinin Alerji Riskinin Az Olması

Merhaba, burnu basık şekilde üstelik scottish cinsi kedisi olan bi instagram fenomenine bu hayvanların eklem sıkıntısı olduğunu nefes alamadığını burun yapısından dolayı göz kanallarının tıkandığını ve sürekli göz akıntısı problemi yaşadıklarını (kendi de hayvan için sürekli göz bakımı yapıyor) söyledim eğer bir can sahiplenecekse sokakta çok fazla yuva arayan kedi olduğunu bu cinsleri üretmelerinin bi faydası olmadığını söyledim verdiği cevap : kedilere alerjisi varmış ama en az alerjisi o cins kedilere varmış. Ne tesadüf gri - beyaz geçişli tonda evine uygun renkte gri beyaz-geçişli bir kedi almış :D :D tekire alerji çıkarıp cins kediye çıkarmamak diye bir şey var mı sizce?

23 CEVAP

Gulsahka

bu ne saçmalık djdjdjdjjdjdjdjd tabii cins kedileri kesinlikle de boku da başka renktir bu kedi de gri beyaz geçişli bok yapıyordur hatta uyumlu olsun eve djdjdj töbe yarabbim. emin olun her kedi aynıdır. cins olupta tüy dökmeyen asla kedi görmedim. hanım efendi ya da beyefendi neyse büyük ihtimalle hayvansever değil cins sever biri. milyonluk hastalığa yakalansa sokağa atar kediyi eminim bakmaz.

ZehraBulutt

At yalanı ....

Saçmalığa gel tekir kedi alerji yapıyormuş da cins kedi yapmıyormuş. Açıkça ben tekirleri çirkin buluyorum evime yakıştıramıyorum diyecek kadar bile yürekli değiller. Ben bu kişinin tekir kediye dokunduğunu bile zannetmiyorum daha önce.

Kuzucansu44

Sadece Sibirya Kedisi alerji yapmıyor diye biliyorum. Diğer kedilerin hepsi aynı, adam saçmalamış.

ZehraBulutt

Alın size canlı örnek bir tekirim bir de cins kedim var. Tüy de döküyor, koltukları da tırmalıyor, koku da bırakıyordı kısırlaştırmadan önce. Sadece tekire göre uysal ama ben agresif cins kediler de gördüm, çok uysal sokak kedileri de.

Anonymus552223

Ben de oyle dedim oncelikle iyi arastirin tam olarak oyle mi degil mi diye. Halasinda british varmis onu sevdi alerji olmadi diye kanitlanmis oldu tez. Biliyo musun inanabilirim de buna, karbuza kabak geni ekledikleri gibi kediye de alerji yapmama geni aktarmislardir belki de:(

hayvansever_

Bence böyle bir şey yok ve tam bir saçmalık ben bunları anlam veremiyorum. Eğer gerçekten açıklanmış bir şekilde böyle bir şey varsa lütfen biri beni de bilgilendirsin ama bence asla böyle bir şey yok sadece bahane

Anonymus552223

Benim bir kuzenim var, kizi da kedi col seviyor fakat alerjisi var. Veteriner de bunlara aynisini soylemis, cins kediler alerji yaomaz demis. Kedi alacaklar simdi.

Anonymus552223

Iyi olurdu zehra da kuzenin de olsa anlatamiyorsun iste bazen...

Gülşah gri beyazlı geçişli bok yorumuna çatladım Şdldmdmdnd bu arada biri yasal işlem demiş kimin paylaştığı belli değil, paylaşanın profili herkese açık insanlara göstermediği gizli bir fotoyu burda teşhir etmiş değilim, napsaydım kedinin yüzünü emojiyle mi kapatsaydım ahajajshahah

Ayrıca küfür yok hakaret yok gerçekten kşme ait olduğu ispat edilemeyecek şekilde paylaşılmış kedi fotosuyla uğraşacak hakim var mı :D

tugcyenisoy

Hakim de zaten kedi fotoğrafı yayınlayan biri gelse de içeri alsam diyordu. Bu arada bende biriyle kediyi dogurttugu için kavga ederken aynısını söyledi ama çok takipçisi yoktu konuştuğum kişinin. Sokak kedisine dokununca alerji oluyormuş ama cins de hiçbir şey olmuyomuş, umarım doğrudur valla koca koca insanların sevgisizligini gizlemek için yalan söylediğini de görmesin bu gözler

Aysel idrak ettiğim için fotoğrafın neden suç kapsamında olamayacağını anlattım sana zaten, sakin ol

Madem aldın bari milyon tane takipçine gösteri yapma ama eviyle aynı tonda kedi almış paylaşmayıp ne yapacak. Gerçekten yazık hayvanlara ya umarım üretilmezler daha fazla. söylüyoruz anlaşılmıyor da -_-

Ayselgns

Bu fotoğraftaki kedi, konuştuğunuz kişinin kedisi ise umarım fotosunu paylaşacağınızı söylemişsinizdir. Benim kedimin benden izinsiz paylaşımı yapılsa benim yasal işlem başlatma hakkım doğar. Umarım bilgisi vardır.

ZehraBulutt

Evet sibirya kedisi olayı doğru. Zaten alerjiyi kedinin tüyü değil tükürüğündeki bir madde yapıyor, sibirya kedilerinde bu madde çok az varmış diğer kedilere göre. Ayrıca birçok kişi alerjisini yeniyor birkaç ay içinde, başlarda benim de burnum kaşınıyordu akıyordu falan sonra geçti.