Yeni Bir Kedi Almak

Gulsahka

merhabalar. geçenlerde yeni bir kedi almak konusunda bir soru sormuştum. bugünlerde minik kedileri gördükçe dayanamıyorum. birisi var kediyi veremezzse birine dışarı atacak. çok üzülüyorum. buraya yazma amacım şu ki. yeni mezunum evde ki kedime kısır maması alabiliyorum ama henüz bir işim yok. alıpta kediyi bakamamaktan çok korkuyorum bir yanımda almak istiyor. almışken ona en iyi mamayı almak istiyorum ama mamaların fiyatı 300 den başlıyor maalesef hatta 370. inanın bir işim olsa 500 TL olsa da alırım ama dediğim gibi kendime güvenemiyorum. ne yapacağım bilmiyorum. :((( kediler dışarı gitmesin istiyorum.

12 CEVAP

ZehraBulutt

Alın bence, herkes de kedisini en iyi mamalarla beslemiyor sonuçta, evden takviyeler de yaparsınız, sokaktakinden çok daha iyi beslenirler kesinlikle.

Ozge00

Bende sürekli bu ikilemde kalıyorum. Almak istiyorum icim gidiyor kimse almayınca ama maddiyat gerekli gerçekten. mamasi, kumu bir şekilde hallolsa da herhangi bir hastalık durumunda cok masraf çıkıyor. Ben birine yetişmek için borc almak durumunda kalıyorum. İkincisini düşünemiyorum. 3-5 kedi bakanlara da hayranım hep.

ZehraBulutt

Yaş mama böbrekleri mi bitiriyor, böbrekleri bitiren kronik dehidrasyondur, bunun sebebi de sürekli kuru mamayla beslenmektir. Biraz araştırın Allah aşkına.

Ruyasmom

durumunuz düzelinceye kadar standart bir mama alıp öyle bekleyebilirsiniz sokaklardaki diger kedi şiddetleri insanların itip kalkmalarındansa sizin yaninizda güvende ve sokaklarda asla rastlayamadigi bir mamayla olsun daha iyi

Aslikms

Yaş mama haftada en fazla iki kez vermelisiniz alisiyorlsr başka yemek yemiyor ayrıca böbreklerini de bitiriyor 15 kg ortalama kuru mama iki kediye dört ay gider oto olan felan hepsi kapitalizmin oyunları aynı değerlere sahip daha uygun fiyatlı bir mama kolayca bulursunuz. İyi günler.

Gulsahka

aslında marketten tavuk alıp verebilirim ek olarak ama kendi kedim yemiyor doğrusu yiyordu ama yaş mama yemeye başladıktan sonra ne haşlanmış balık ne de tavuk sürüyor ağzına. ona küçükten alıştırsam sorun olur mu ki? kesinlikle kum sorun değil zaten 10 kilo şurda 20 TL civarı ama mama gerçekten kötü vermek istemiyorum. :((( mama alır almaz eve almayı düşünüyorum umarım kolaylığı da Allah en iyi şekilde verir.

Nurls

Yardımcı olabilecek iyi insanlar bulabilirsiniz bu konuda. Bir bakın derim. Kedinin dışarda kalmasına müsaade etmeyin.

sekerfare21

Bu ikilimde bende cok kaliyorum. Hem evim cok kucuk hem de hayatim duzene gitmediginden daha fazla sahiplenemiyorum hatta kendi kedimin yavrularindan birini sahiplendirdim.
Kedinin sokaga gitme ihtimali varsa tabii ki de sahiplenin, vereceginiz mamadan daha onemli bir konu ama hem kedilerin iyiligi hem de kendi iyiliginiz icin iyi dusunmeniz gereken bir konu.

Anonymus552223

Sokaga atilacagina orta ayar bir mamayla beslensin.

Linsenpai

Eğer birden 15 kg almak bütçenizi çok zorlarsa birer kiloluk alın mamayı her bittiğinde. Ben de işten çıktığım ve bir anda toplu para veremiceğim için o şekilde alıyorum şuanlık. Ki sokağa gidip ölmesinden, ezilmesinden, susuz kalmasındansa biraz ucuz mama yemesi daha iyidir diye düşünüyorum...

Linsenpai

Eğer birden 15 kg almak bütçenizi çok zorlarsa birer kiloluk alın mamayı her bittiğinde. Ben de işten çıktığım ve bir anda toplu para veremiceğim için o şekilde alıyorum şuanlık. Ki sokağa gidip ölmesinden, ezilmesinden, susuz kalmasındansa biraz ucuz mama yemesi daha iyidir diye düşünüyorum...

Gulsahka

pekala önerileriniz için teşekkür ederim. 15 kilo alıp ikisine de veremem ayrıca. dediğim kedi yavru benim kedimse kısır 2 yaşında. maalesef ikisi de aynı mamayı kullanamaz ama dediğiniz gibi şimdilik 1 buçuk kilo ile yetineceğim. 15 kilo almak için de para biriktirmeye başladım. artık yapacağım bir şekil hepinize çok teşekkür ederim.