Yavru Kedilerde Pirelerden Nasıl Kurtuluruz?

busbusomer

Kızım yeni doğum yaptı 3 haftalık yavrularımız var. 2 gün önce kızım kapının açık unutulmasıyla dışarıya kaçtı ve pirelenmiş kendisinden de yavrulara geçmiş. Yavruları pirelerden nasıl kurtarabilirim?

8 CEVAP

Anonymus552223

3 haftalik kediye aşi yapilmaz. 2 aylik olana kadar bekleyin anne temizler o pireleri

Anonymus552223

Zehirlenir kediler sakın

Selinnnce

Veterinere dış parazit damlası yaptırabilirsiniz

Helldumann

Eve sıçramadan hemen aşı yaptırmanızı ve yaptırdıktan sonra kısıtlı bir alanda tutup yanlarını geniş bir kosta su koymanızı öneririm pireler suyun içine düşeceklerdir . Suyu da sürekli temizleyin.

MiaOlaf

Dış parazit yaptirmalisiniz birde biberiye yağı etkili oluyor pireler kaçıyor

EnfalSena

Pire damlası

Nurls

Benimde 2 aylık kedimde vardı. Daha yeni kurtulduk. Veteriner önce spreyle varda yumurtaları temizleyip ardından ense damlası yapsın. Bit tarağı da kullanarak ense damlasından sonra kalan tek tük pireleri toplayabilirsiniz.

Nurls

Aşıdan uzak durun daha çok küçükler.