Sıcak Havalar Ve Kedi

cagladnzz

Merhaba 5 aylık kedim, yatarken burnundan nefes alırken burnu hareket ediyor (sanki zor nefes alıyormuş gibi), onun dışında 10 saniye koşması sonrasında bile nefes nefese kalıp ağzından nefes alıp veriyor. Sıcak havalardan mıdır? Yoksa sağlıksal bir sorun olabilir mi?

9 CEVAP

Gelyahron

Kostuguna göre keyfi yerindedir. Sicaktan ve nemden dolayı oluyor

Selinbuyukcam

Sıcaklardan dolayı bu şekilde olduğunu düşünüyorum aynı sorunu yaşıyoruz

cagladnzz

Daha önce üst solunum yolu hastalığı olmuştu, iğne yaptırdım sonra düzelmişti. Şimdi yine nefes nefese kalınca korkuyorum. Ama havalarda çok sıcak olduğu için de olabilir diye düşündüm. Durgun değil koşup oynuyor. Umarım hasta değildir

Selinbuyukcam

Eğer keyfinde bir sorun yoksa telaş etmeyin sıcak havalarda çok zorlanıyorlar ağzı açık dolanıyor bizimki 40 dereceleri aşabiliyor burada sıcaklık hafif nemli bir bez (ıslak değil) serin üzerine yatıyor ben biraz böyle rahatlatabiliyorum suyuna buz koyuyorum dikkatini çekip içsin diye

cagladnzz

Çook teşekkür ederim :)

cagladnzz

Birde çok hızlı nefes alıp veriyor normalin aksine

Ozge00

Kediniz basık burunlu ise olabilir normaldir

poughkeepsie

Evet sıcak havadan dolayı ve gayet normal. Suyunu serin koyun yorulup içince serinler ve rahatlar

Bikedi

Evet biizimki de oyle. Bu havada o kadar tuylu olsam 10 saniye bile kosamazdim.