Kızgınlıktan Çıkmayan Erkek Kedi

betyalc

8 gündür evde bulduğu her yere idrar püskürtüyor. tuvaletine kadar gidiyor çok azını tuvalete kalanını tuvalet paspasına yapıyor sürekli miyavlıyor evden kaçmaya çalışıyor. kızgınlık dönemi bitse kısırlaştırıcaz ama bitmiyor bir türlü. daha kaç gün sürer bilgisi olan var mı?

7 CEVAP

ZehraBulutt

Erkek kedilerde dişiler gibi kızgınlık dönemi olmaz diğer bir deyişle sürekli kızgınlıktadırlar. Hemen yarın bile kısırlaştırabilirsiniz.

Gamzessven

Dişiler dönem dönem kızgınlığa giriyor sadece.
Erkek kediler kızgınlıktan çıkmaz bosuna beklemeyin

Gelyahron

Dişi feromon kokusu aldığı sürece devam eder

betyalc

evde tek kedimiz var ve dışarı çıkmıyor dişi feromon kokusunu nerden alacak ki:/

sforselin

Erkek kedilerde kızgınlıkta olmama gibi bir şart aranmıyor diye biliyorum.

Gelyahron

Kedilerin koku alma duyuları insanlarinkine göre çok gelişmiştir. Bir de içgüdüsel olarak yaparlar bunu. Çiftleşene kadar devam eder bu durum

sforselin

Eve yakın bir dişinin kokusunu almış, sesini duymuş olabilir.