Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Tırnak Kesimi

venniee
venniee

4584 Puan

arkadaşlar normalde Leonun tırnaklarını her hafta veya 2 haftada bit sadece sivri olan kısmını keserdim. 1mm var yok ama bu gün yanlışlıkla bir tırnağını pembesine çok yakın kestim. kanama, can acımasıyla bağırma vs olmadı rahatsız olup elini çekmeye bile çalışmadı... Ve sebepsiz çok kötü hissediyorum. Canı acır mı, yürümesini engeller mi ? Uzar mı hemen? siz nasıl kesiyorsunuz.. çok yeniyim 27 nisandan beri onunlayım acemiyim lütfen kötü yorumlar yazmayın onun yerine neyin doğru olduğunu söyleyin:)9 CEVAP

Firfir1
Firfir1

871

Yani kanama olmadıysa bi sorun olmaz kasmayın bu kadar


Firfir1
Firfir1

871

Yani şöyle yapabilirsiniz tırnağının altına flaş ışığı açıp öyle kesebilirsiniz en azından etine getirmemiş olursunuz içiniz rahat olur


Aysenmstura
Aysenmstura

13708

Sadece çok ucundan sivri kısmı alırsanız riske girmemiş olursunuz ben de çok korkuyorum tırnak keserken. Dibe girmiyorum.
Tırmalama huyu yoksa o kadar sık kesmeyin bence. Ben en son ne zaman kestim hatırlamıyorum. Kendileri törpülüyor zaten. Çok zarar verecek şekilde tırmaladığında kesiyorum sadece.


sudeogrk
sudeogrk

1151

Bir sıkıntı yok, maşallah ona. :)


FridaDora
FridaDora

3983

Kanama olmadıysa sorun olmaz fakat tırnağı kesme yönünüz yanlış sadece. Tırnağı keserken yere paralel olarak kesmek gerekiyor, yani kestiğiniz yönün 90 derece aşağı bakması gerek.


venniee
venniee

4584

aaaa @FridaDora çok teşekkür ederim. Öyle baştan savma kesiyorum uyurken kestiğim için... Bir daha çok dikkat edeceğim (:


poughkeepsie
poughkeepsie

117329

Kanasa bile sorun olmuyor o kadar ama bizim tırnağımızı çok dipten kesmemiz gibi bir acı duyuyorlar tabii. Sorun olmuyordan kastım ciddi bir problem oluşmuyor. 2-3 güne ideal uzunluğa gelir merak etmeyin, siz yine de ucundan kesmeye dikkat edin mümkün olduğunca


Gulsahka
Gulsahka

11011

sorun yok merak etmeyin. ben de kedimin tırnağını ucundan alıyordum ama hemen uzadığı için artık ben de buna yakın kesiyorum. derisine inmedikçe sıkıntı yok dikkat etmek lazım.


venniee
venniee

4584

haklısınız bilmiyorum ona yanlışlıkla kötü bir şey yaparım diye çok korkuyorum.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 131 Görüntüleme
  • 9 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25275 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR