Pire Yumurtası

Arkadaşlar ben 21 haziran da kedime dış parazit damlası yaptırdım galiba dışardan pire kapmış göbek kısmında siyah noktalar var ben temizlemeye çalıştım ama olmadı veterinere gotürsem temizleyebilir mi

2 CEVAP

Nurls

Pire yumurtası olduğuna eminseniz çok ertelemeden gidin derim. Tek gecede çok fazla artabiliyor. Veteriner yumurtaları sprey yardımıyla temizleyebiliyor. Benimde daha yeni sahiplendiğim kedimde vardı. Götürdük temizlediler. Daha sonra sık bir fırça ya da tarakla sizde tarayarak kalanları alırsınız.

Gelyahron

Yikayabilirseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Karbonatlı su ile yikadiginiz zaman yumurtalar çatlayacaktır. İnce hassas bir tarakla taradiginizda yumurtadan eser kalmaz hemde daha yumuşak tüylere sahip olur