Pet Shoplardaki Kedi Satislari

lenaersu

merhabalar gecende karsi komsumuzun pet shoptan chincilla cinsi 1 aylik yavru aldigini ogrendik ustelik 2000 tl ye gercekten cok sasirtici daha annesini emmeyi birakmamis yavrulari para icin erkenden ayirip kucucuk yerlere kapatiyorlar en kotusu ise bircok insan gidip oradan aliyor, baska bir olay ise tanidigimizin pet shoplardan aldigi kedilerin hasta olup diger kedilerine bulastirip hepsinin olmesi ne yazik ki. Pet shop calisanlari hayvanlarin hasta olup olmadigini kontrol edemiyor mu? Gercekten artik yasaklanmali hayvan satisi cok uzucu boyutlara ulasmaya basladi bu durum

5 CEVAP

Gelyahron

Sektör haline gelmiş bir mevzu bu. Hatta pazar payı bile var. Veterinerler ve ilaç sanayii için kazanç kapısı olduğunu düşünüyorum. Kalıtsal hastalıklar, enfeksiyonlara yatkınlık, dna'si ile oynanan hayvanlar vs..

hayvansever_

Bu sektör ciddi anlamda büyük bir ticaret platformudur. Bu işten insanlar ciddi paralar kazanılıyor bu yalan değil. Maalesef keşke olmasa ama bu sektör öyle bir yasakla bitebilecek bir şey değil

yusufsaygin2

Yapacak fazla bir şey yok, ne imza kampanyaları başlatıldı, ne etiketler gündeme geldi... Ertesi gün yine devam etti bu satış. Bir piyasayı hareketli tutan insanlardır. Bir ürüne/mala/hizmete -kedi tabii ki ürün veya mal değil fakat ekonomide böyle geçiyor.- olan talep ne kadar fazlaysa arzı da o oranda artacaktır. Ve maalesef bu piyasayı canlandıran yine biz insanlarız. Genel olarak hastalıklı olan hayvanlar ölüme terk ediliyor. Üretime devam edecek yavruları olduğu için fazla önemsenmiyor. Ki zaten yabancı bir platformda okuduğum makalede; petshopta satılan kedi ve köpeklerin 10 tanesinden 7 tanesinde kalıtsal hastalık oluşuyor.

Nurls

Pet shoplardaki hayvanlara çok üzülüyorum. Bir kafese kapatılıyorlar ve kimse ilgilenmiyor. Pireler ,göz akmaları, enfeksiyonlar...Onlar da kurtarılmalı.

lenaersu

cok haklisiniz golden retrieverlar goruyorum hayvan mayisip kalmis kim bilir nasil sakinlestiriyorlar en hareketli kopek cinslerin biridir halbuki