Yaş Mama Saklama

venniee

arkadaşlar normalde kedim gidip gidip yiyen biri ama malum havalar aşırı ısındı ve mama kabında kalırsa bozulmasından korkuyorum. Nasıl saklamalıyım. Buzdolabından sonra ısıtmak zorunda mıyım? Yoksa çıkarıp yedirebilir miyim

3 CEVAP

yusufsaygin2

Ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında 1-2 gün koruyabilirsiniz. Üstüne su falan dökmeyin, aroması kaçacak bu da mamanın yenmemesine sebebiyet verebilir. Havaların da etkisiyle çıkardıktan 15-20 dakika sonra ılımaya başladığı zaman yedirebilirsiniz.

venniee

teşekkür ederim(: mama kabının çekik bölümünü iki kat streçleyip kaldırdım buzdolabına

yusufsaygin2

Afiyetler olsun. :') İkinize de sağlık dolu günler.