Kedi Tırnak Kesimi

crenxx

Kedimin tırnağını artık ben keseceğim. Veterinerde yaşadığım olaydan sonra böyle bir karar aldım. Fakat kedilerin tırnağı nasıl kesiliyor ki. Patisine hafif bastırınca tırnak çıkıyor oradaki beyaz yeri ucundan keseceğim değil mi? Biraz korkuyorum da zaten şimdi biraz araştıracağım. Fakat sizede bir sorayım dedim.

7 CEVAP

Ozge00

Kökten kesmeyin tabiki. Ben sadece cok sivri olan kısmını kesiyorum. Tırmanmada sorun yaşıyor sonra.

yusufsaygin2

Öncelikle kedinizin uykudan uyandığı bir anı bekleyin, bu anlarda sarhoş gibi oldukları için normalden çok daha az tepki verecektir. Patisine hafif bir şekilde bastırdığınız zaman tırnağın ucu gözükür. Tırnağın dibinde kalan pembe kısma dokunmadan sadece ucundaki beyaz sivri kısmı kesmeniz yeterli olacaktır. Kedilerin içgüdüsel olarak tırmanma, hoplama, zıplama gibi yaptıkları hareketleri tam olarak engellemese de kısıtlaması nedeniyle arka patilerini kesmeyebilirsiniz.

crenxx

yusufsaygin2, tamam teşekkür ederim

yusufsaygin2

Sağlıklı günleeeeer. :')

nhazalsahin

Ben riske atmamak için sadece pençeleşen aşağı doğru uzayan kısım var ya o kısmı yere paralel şekilde kesiyorum

crenxx

nhazalsahin, tamam teşekkür ederim

crenxx

Ozge00, tamam teşekkür ederim