Yanlış Basma Alışkanlığı

nhazalsahin

Kedimi bulduğumda ön patisi parçalanmıştı 1,5 ay oluyor yaklaşık patisi acıdığı için hep görseldeki gibi basıyordu şimdi yarası %90 iyileşti ama hala aynı basışına devam ediyor daha önce başına böyle bir şey gelen var mı veterinerimiz yapacak bir şey yok diyor hiçbir öneride bulunmadı ben kendim bandajlama yaptım bandajla güzel yürüyor ama çıkarınca yine aynı

6 CEVAP

Ozge00

Evet bende bandajlama ve kafes yöntemi ile iyilestigini gördüm. Başka bir veterinere daha danışın derim.

yusufsaygin2

Ön patisi ve civarına dokunduğunuzda tepki vs. veriyor mu? Eğer vermiyorsa ayağını düz bir şekilde yere bastırın ve yan tarafını bir tahta ile tutturmayı deneyip güzelce sarın -hani şu insan kemiği kırılır ya tahta ile sabitlerler, işte ondan- 1 gün boyunca bu şekilde kalsın. Nasıl ki bu şekilde basmayı alışkanlık haline getirdiyse normal yürümeyi de alışkanlık haline getirebilir.

nhazalsahin

Van’da yaşıyorum barınaktaki veterinere özel bir kliniğe ve fakülteye danıştık hiçbiri bir öneride bulunamadı burda imkanlar çok kısıtlı istanbuldan bir veterinerle görüşüyorum bandajı o tavsiye etti sağolsun

nhazalsahin

Yanıtlar için çok teşekkürler ???? yarasına dokununca hiç tepki vermiyor bence baya iyileşti umarım dediğiniz gibi düzelir

Ozge00

Sizin evde yapmanız uygun olmaz. Yanlış bir sey yapma durumunda daha kötü de olabilir. Başka bir veterinere daha sorup emin olmaniz daha iyi olur.

FridaDora

Basit Fizik tedavi uygulamaları araştırmanızda fayda var. Kullanamadığı için muhtemelen oradaki kaslar güçsüzdür. Eğer iyileşti ise ayağını kullanabilmesi için kasların güçlenmeye ihtiyacı var. Bandaj konusuna emin olamadım, çünkü bandaj eklemi hareket ettirmemek için kullanılır dolayısıyla kası güçsüzleştirir. Başka alanlarda kullanıyor mu temizlerken kum eşelerken yemek yerken vs bunu gözlemleyin.

https://instagram.com/hospiveteriner?igshid=hs9zr99mwvde
bu veterinerle durumunuzdan bahsedip iletişim kurarsanız belki yardımcı olur.