Tatile Giderken Kedilerimi Ne Yapacağım?

vakdag

Özellikle bayramda 3-4 gün uzak kalmamız gerekecek evden. Ve çevremizde de kedilerimle ilgilenecek bir yakınım yok. Ancak iki kedi olmalarından dolayı evde uzun süre insansız kaldıklarında herhangi bir sorun yaşarlar mı? bol bol mama ve su koyacağım evin muhtelif yerlerine? ikisini en fazla ne kadar yalnız bırakabilirim?

8 CEVAP

veganggx

Vasıstas açık bırakmak çok riskli olabiliyor, araya sıkışıp sakat kalabiliyor hatta uzun süre kalırsa ölebiliyorlar.

poughkeepsie

Kapı pencereyi güvenlik için kapatmanız gerekiyor doğal olarak ama bu sıcak havada havasız kalmaları da çok doğru gelmiyor bana açıkçası. Bi odanın camını açık bırakıp kapısını içeri giremeyecekleri azlıkta açık bıraksanız bişeylerle bağlasanız falan en azından hava sirkülasyonu olur :(

Ozge00

Vasistas cok büyük tehlike. Sıkışıp kalırsa günlerce kimse görmez. Daha önce denk geldim o sekilde sakat kalan, ölen kediye. Allah korusun.

yusufsaygin2

3-4 gün idealdir. İki kedi olmaları onlar için çok büyük avantaj. Pencereleri, balkonu her tarafı kitleyin. Mama ve suyun yanında tuvalet kabı sayısını da arttırmanız iyi olabilir.

vakdag

Evim bahçe katı ve pencerelerde demir parmaklık var. Bu yüzden vasisdaslı pencerelerden birini üstten açık bırakmayı düşünüyorum. su, mama, tuvalet kabı hepsini fazlalaştıracağım. Beni burada düşündüren onların psikolojileri olacak. Ama iki kedi oldukları için de içim biraz olsun rahat aslında.

ballokumu

Vasistasların açık olan kısımlarını ben kapatmayı düşünüyorum. Üçgen şeklinde kestiğim kümes tellerini iki açık tarafa gelecek şekilde tutturucam. Belki böylw bir şey yapabilirsiniz

ballokumu

Vasistasların açık olan kısımlarını ben kapatmayı düşünüyorum. Üçgen şeklinde kestiğim kümes tellerini iki açık tarafa gelecek şekilde tutturucam. Belki böylw bir şey yapabilirsiniz

Zeytin3427

pet otelleri varmı veya hayvan barınağına bıraksanız günlük belli bir miktar paraya veya çevrenizde petshop varsa anlaşıp ona bıraksanız evde tek koymayın tehlikeli olabilir aklınız onda kalmasın