Kedim Bir Hafta Evden Uzakta Kalırsa Neler Olur ?

KosanKelebek

Merhaba. Bir haftalığına eşimin menleketine gitmek zorundayim ve kızımı arkadaşıma bırakıcam bu bir hafta ayrılık sürecinde depresyona falan girer mi ya da tepki olsun diye arkadaşın evinde haylazlik yapar mi? Sizler bu tür bırakma durumlarında nelerle karşılaşıyorsunuz? Evde biraksam komşularım hep kedi annesi biz her gün kontrol ederiz anahtar Bırak dediler ama günde yarım saat yanında durmaları ne kadar sağlıklı olur çok yalnız kalır diğer yandan da evden ayrılmak durumu var. Hiç içime sinmiyor böyle olması sizce ne yapmalıyım

12 CEVAP

Ozge00

Dediklerinizin hepsi olabilir. Kediyi evde bırakmak daha mantıklı bence. Biri gelip mama su tuvaleti halletse yeter. Başka evde cok stres yaşar.
Başkasında kalacaksa da illa birkaç gün onceden alıştırmaniz lazım. En azından yalniz olmaZ

Anonymus552223

Yalniz cam kapi acik birakmasin canı sıkilip atlayabilir, hatta nirmalde de gozetimsiz birakmayin dusen cok oluyor

kedimedisever

Depresyona girebilir strese girebilir size küsebilir yemek yemeyebilir bir sürü şey olabilir

Anonymus552223

Ben evde birakiyorum, babam gelip kontrol ediyor. Yer degisikligindense boylesi daha iyi. Ama bir haftayi gececekse arkadasiniza vermeniz daha iyi. 1 hafta idare eder kontrol eden olunca

sforselin

Evden ayrılması daha fazla strese sokabilir bence. Mamasını verecek, kumunu temizleyecek, az biraz da oyun oynatacaklarsa fazlasını istemez zaten bence.

Elifozdemrrr

Tepki olsun diye arkadaşınızın evine kakasını çişini bile yapabilir kediler mekana bağlı hayvanlardır bir hafta başka bir ortamda bulunmak onu çok gerer ve strese sokar ve başka insanlarla bulunmak da işin içinde bilemedim çok zor durumda iseniz her şeye hazırlıklı olun derim :(

KosanKelebek

İnsanlar tatile giderken ne yapıyor acaba bu miniklerle.

Ozge00

Yanımda götürüyorum çoğunlukla. Benimki bensiz asla durmuyor 1 gün bile. Eger götürmek istemiyorsaniz eve biri her gün gelip kediyi kontrol edecek, oynatacak, mama su tuvaletini halledecek, evi havalandıracak falan.

nilayy24

Ben 20 günlük şehir değiştirdim ablama bıraktım. Evde sıkılmasın diye bugün 3.gün, baya alışmış koşturup oynuyormuş

KosanKelebek

Bakalım ben de kızımi yarın bırakıcam arkadaşa tüm oyuncaklarıyla birlikte inşallah sorunsuz geçer bu süreç

Elifozdemrrr

Tatile uzun süre gidince pet otellere ya da güvenilir ve uygun ortam sağlayan veterinerlere bırakıyorlar genelde etrafta o kadar uzun süre bırakacak birisi yoksa

KosanKelebek

Burda bir pet otel gezdim iki metre karelik kafeslerdeydi kediler. Kimse olmayınca mecbur bırakıyor insanlar ama pek hoşlanmadim