Ne Yapabilirim Başka

Melike0nur

Kedimin dişleri sararmaya başladı. Veteriner düzenli fırçala dedi bana. Kedilerin dişlerinin fırçalandığını bilmiyordum. Kedim fırçalatmaz asla zaten bize yaklaşan bir kedi değil çok. Daha önce yazılanlara baktım da hindistan cevizini elime alıp ovalasam dişlerini olmaz mı? Fırçayı ağzına sokmuyor ama elimi sokabiliyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen, teşekürler.

6 CEVAP

ballokumu

Hiç yoktan iyidir tabi ki

Ayseenur10

Parmak fırçalar oluyor onlara bakabilirsiniz

Melike0nur

Ondan almıştım zaten.

Gelyahron

Kemirme çubukları var onlardan verin sürekli kemirir zaten

Melike0nur

Kemirme çubuklarimiz da var. Hatta evde nereyi bulsa kemiriyor. Onlar çok ise yaramıyormus maalesef. Fircalama tek çözüm dedi veteriner. Yoksa sorun oluşuyormus dişlerde çekiyorlarmis. Öyle olmasını istemiyorum ben. Başka bir fikrim de yok ne yapabilirim

QueenMete

Ne kadar doğru bilmiyorum. Kedimi sahiplendiğim kişinin önerisi... kedi 6 aylık olunca ( henüz 4. ayın içerisindeyiz) “royal canin fit32” kuru mamadan alıp her gün mamasına 3-4 tane koyarsan o mama tartarı önlüyor demişti. Kediler dişlerinin fırçalanmasından hoşlanmıyormuş ve stres yaratabiliyormuş. İsterseniz deneyin. Geçmiş olsun.