Öğürüyor

Nurls

Anket

Tüy yutması zarar verir
(5 oy)
Tüy yutması doğal kendi çözücek
(8 oy)
Toplam (13 oy)

Birkaç kere denk geldim. Lokum öğürüyormuş gibi ses çıkarıyor. Sürekli patilerini yalıyor. Tüyden mi kaynaklı ? Tüt yutuyorsa bu ona zarar verir mi ?ne yapabilirim

13 CEVAP

Ozge00

Malt verin. Sizinki uzun tüylü olduğu için tüy birikmesi sorun olabilir, bağırsak tıkanıklığı gibi. Gimcat, dr clauders veya zoovital'in malti olabilir.

sforselin

Tüy birikmesinden dolayı sorun yaşayan ve ameliyat olmak zorunda kalan bi kedi bile duydum. Bu yüzden malt kesinlikle kullanılması gereken bi şey bence. Böyle bi ürün hazır yapılmışken hayvanın kendi kendine kusup atmasını beklemek mantıklı olmaz gibi.

ballokumu

Malt verdiğim halde kedim kusuyor. Taramak en mantıklısı ama ona da üşeniyorum. İyi malt önerisi bekliyorum

QueenMete

Tüylerini yutması normal ve kusarak onu dışarı ayacaktır. Eğer kedinizin kusmasını istemiyorsanız malt macunlar var onları verdiğinizde dışkılarıyla tüy yumaklarını atıyorlar.

Nurls

Teşekkürler yarın ilk işim almak olucak ☺️

Ayseenur10

Aynen öyle arkadaşların dediği gibi ayrıca sürekli kusması midesine de zarar verir o yüzden en iyisi malt. Gimcat te güzel ama dr clauders maltında ek vitaminlerde var :) içeriklerine bakıp seçersiniz

sforselin

Yüksek ihtimalle internette daha uygundur fiyatı. Öncesinde internette bi göz gezdirin ona göre veterinerden alın derim ben.

Ayseenur10

Siz hangi marka kullanıyorsunuz maltı? Üşenmeyin bence dediğim gibi midesine de zarar veriyor kusmak, 2 günde bir tarasanız bile iyidir :)

sforselin

Malt miktarını arttırabilirsiniz. Az verince de devam edebiliyormuş çünkü.

Nurls

Hangisi daha doğru ve sağlıklı ?

Nurls

Yarın bakıcam zaten karma aşısı var. Çok büyük bir yerde yaşamadığımdan veterinerler de çok çeşitli değil. Bulamazsam internetten sipariş vereceğim. Teşekkürler :))

Nurls

Az önce geldim veterinerden. İshalden dolayı aşısı yapılamadı. Tedaviye devam edicez. Malt olarak ben gimcat istedim. Bana içeriği daha zengin olan veteriner serisinden bir malt verdi. (Candioli bolovia) Çok severek şap şup yedi hemen. Eğer çok yararını görmezsem gimcat alıcam.

Nurls

Az önce geldim veterinerden. İshalden dolayı aşısı yapılamadı. Tedaviye devam edicez. Malt olarak ben gimcat istedim. Bana içeriği daha zengin olan veteriner serisinden bir malt verdi. (Candioli bolovia) Çok severek şap şup yedi hemen. Eğer çok yararını görmezsem gimcat alıcam.