Toz Parçası

shivaila

Merhaba arkadaşlar, evi çok sık temizliyorum ama bir yerden toz parçası yuvarlanmış, kedim belki kuytu köşelere girdiği için çıkarttı bilmiyorum. Onu görünce ben yetişemeden ağzına attı yedi. Daha 3 aylık maması da dışarda sürekli gidip gelip yer. Bunun anlamı nedir yavrum acıktığı için mi yaptı bunu? Ve yediği yumağımsı toz midesine zarar verir mi çok endişeniyorum

4 CEVAP

ZehraBulutt

Vitamin eksikliğiyle ilgisi yoktur, merak edip ağzına almış sonra da çıkaramadığı için yutmuştur. Kediler dillerinin yapısından dolayı bir şeyi yutmaya başlayınca duramıyorlar, tozun bir zararı olmaz merak etmeyin. Ama ip gibi şeylere dikkat edin, onların yutulması sıkıntı oluşturabilir.

shivaila

çok teşekkür ederim ❣️

Gelyahron

Genelde bu tarz garip nesneleri vitamin ve mineral eksikliğini gidermek için yiyorlar, karton kum naylon vb. İkinci ihtimal yiyeceğe benzeyen koku almış olabilir.

shivaila

yaş mamasını ve vitaminlerini de hiç eksik etmem aslında gimcat kitten paste ve vmp kullanıyorum öneri üzerine de probio life veriyorum gerçi o sindirim için. bilemedim :/