Ense Damlası

Yrnkrblt20

Merhabalar :) Benim kedi dışarı çıktığı için ve havaların sıcak olması ile sanırım pire veya bit kapmış evde kendim uygulayabileceğim ve önereceğiniz bir ense damlası var mı?

NOT: Veterinere daha geçen haftalarda gittim ve iç ve dış parazit aşısını yaptırmıştım.

Başlık

8 CEVAP

Zeytin3427

iç ve dış parazit aşısını yaptırdım demişsiniz bence üzerinden biraz zaman geçsin ben çok etkili bir dış parazit aşısı yaptırdım üzerinden zaman geçmeden birdaha yaptırdım pire vardı hayvanda kalp çarpıntısı ve halisinasyon meydana geldi çok pişman oldum gece uyuyamadım aşının yapıldığı yer tahriş olmuş zehirlenme belirtileri gösterdi lütfen dikkat edin önemli bir konu
dış parazit aşısı alt deri tabakalarına yayılıyormuş yumurtadan çıkan pireler ısırınca ölüyormuş ben kedimi anestezisiz traş ettirmeye karar verdim pireler özellikle kafa ve çene bölgesinde fink atıyor hala

QueenMete

Merhaba, iç dış parazit aşıları 2 ay ara ile yapılıyor. Her istediğimizde yapacağımız aşılar değil. Sirke ve tarak yardımı ile temizleyebilirsiniz ya da solisyonla... evde kendiniz iç dış parazit aşılarını yapmak istiyorsanız herhangi bir veterinerden damla ya da hap alıp kedinizin kilosuna göre verebilirsiniz.

Yrnkrblt20

Tamam teşekkürler veterinerimi arayıp ordan alayim madem

Yrnkrblt20

Çok teşekkür ederim bu bilgi için. Benim kedi kaşınmıyor hiç ama karın bölgesinde tek tük görüyorum acaba tarak ile tarasam mı diye düşündüm bide. Çoğalmasından korkuyorum işte :/

Ozge00

Hayir 4 ay arayla yapiliyor. O kadar sık yaptirmayin. Kediye fazla yuklenirsiniz. Biberiye yagi ise yariyormus ona bakin bir. Sirkeli su vs onlar ise yaramiyor. Kediyi yikayip bosuna strese sokmayin. Illa ki disari gidip geldigi icin pire kapar. Baska kedilerle temas kuruyordur. Umarim kısırdır kedi.

Ozge00

Bit taragi kullanabilirsiniz

Yrnkrblt20

Bizim veteriner 3 ayda bir yapıyor dış parazitini. Biberiye yağı için de teşekkür ederim

senaamavis

GEÇMİŞ OLSUN