Kedim Değişik Sesler Çıkarıyor Evin İcinde Deli Gibi Koşuyor Ve Isırıyor

Akgulertut

Arkadaşlar 4 aylık dişi kedim cok ısırıyor ve can yakıyor her yerim mahvoldu sabah onun isirmasiyla uyanıyorum bacagimi kolumu elimi kalcami hep ısırıyor ve 2 gündür evin icinde sinirlenmiş kudurmus gibi sesler cikariyor ve koltukların tepelerinde ordan oraya koşturuyor durmadan elime alincada beni çiziyor hırlıyor isirmasi artik canimi vok yakmaya başladı sabahlari beni yaptırmıyor isira isira her yerim cizildi şişti hayir yapma diye kiziyorum ama ustume atliyor kolumu ısırıyor bu defa ne yapabilirim

4 CEVAP

ZehraBulutt

Teşhis: Aşırı enerjiden kaynaklanan kudurukluk

Tedavi: İkinci kediyi sahiplenmek

bbeyzvv

ısırınca sert bi sesle hayır diyin ama o daha küçük oyun zamanları eğer maddi manevi olanağınız varsa 1 kedi daha sahiplenin derim enerjisini sizden değil ondan atar sahiplenemezseniz gündüzleri enerjisini oyunlarla atmanız lazım

sudeogrk

Muhtemelen oyuncu bir kedi olabilir. :) Bizim ki 1 yaşına basacak hala ordan oraya miyavlayarak zıplar. Oyuncak alabilirsiniz. Biz evde kovalamaç oynuyoruz. Ayrıca tırmalama tahtasına alıştırabilirsiniz. Devamında koltuklara kadar tırmalamaya başlıyor çünkü. Yanlış yaptığı durum da net bir şekilde hayır derseniz minik dostunuz bunu öğrenir.

Akgulertut

Söylüyorum daha cok ısırıyor @sudeogrk işaret parmağımi kaldırıp hayır diyorum koluma saldırıyor oyuncaklarida var