Kedim Çok Tırmalıyor

sudeogrk

Merhabalar, erkek kedim maşallah çok oyuncu:). Her sabah oyun saatimiz var düzenli olarak. Kendisi oyun esnasında sürekli tırmıklıyor. Kedi sahipleri bilir ellerimiz hep yara bere... acaba bana mo özel bu durum? Nasıl başa çıkıyorsunuz?

4 CEVAP

yusufsaygin2

Ciddi bir şekilde tımaladığı, ısırdığı zaman oyunu bırakıyorum ve onu tırmalama tahtasına yönlendiriyorum.

Gelyahron

Saldırdığı zaman hiç tepki vermeyin, biraz canınız yanar ama bir müddet sonra tepki alamadığı için bırakır. ileride daha çok saldırıyorlar çünkü

mervevehubble

ben de diğer arkadaşlar gibi hırçın oynamaya başladığında tırmığına götürüyorum bırakıyorum oraya, 2 ayllıktan beri böyle yapıyorum şu an neredeyse hiç hırçınlaşmıyor

QueenMete

Aynı şekilde ben de tırmalama tahtasına götürüyorum ve yaptığı zaman elimi çekmiyorum oyun sanmasın diye ama canımın yandığını belirtecek şekilde ses çıkartıyorum, öyle olunca bırakıp yalıyor.