Kedim Mamasını Kustu

Billthet12

Sabah biraz su içtikten sonra mama verdim bir avuçtan daha az , az önce de kustu. Sürekli yediği mama.

12 CEVAP

kopekkk

bence biraz bekleyin ve mamasını tekrar az verin eğer yine kusarsa veterinere götürmeniz iyi our

yusufsaygin2

++Fakat kusma sürekli devam ederse veteriner hekim muayenesi şart.

sudeogrk

Bazen sindirim sıkıntısı olabiliyor. Belki havayla ilgili olabilir ya da normalden fazla kaçırmıştır. Biraz daha bekleyin derim. Devam ederse veterinere götürebilirsiniz. Geçmiş olsun miniğe.

yusufsaygin2

Eğer kusma bir defa ise sıcaktan, sindirimden, tüyden vs. olabilir. Sindirimi düzenlemesi için varsa ev yapımı yoğurt, yoksa az miktarda ılık su ile karıştırarak hazır yoğurt verebilirsiniz. Eğer yeterli olgunluktaysa malt ve çimi de eksik etmeyiniz.

QueenMete

Çok geçmiş olsun. Takipte kalın belki üşütmüştür. Sindirim düzenleyici macun ya da kilosuna göre çocuklara verilen probiyotiklerden verebilirsiniz.
Ayrıca midesi bulanmaya devam ederse mama yemeyebilir korkmayın ona biraz zaman tanıyın, mana yemesi için.

Billthet12

Hepinizie çok teşekkür ederim bir daha kusmadı dediğiniz gibi ev yoğurdu verdim derinlemesine için yardımcı oldum biraz uyuduktan sonra kalkınca mama verdim afiyetle yedi, ateşi var gibi geldi ölçtm otuz dokuza altı çıkıyor sıcaktan sanırım

yusufsaygin2

Çok çok geçmiş olsun, sağlıklı ömürler dilerim ikinize de.. :')

Billthet12

@yusufsaygin2 şuan tekrar kustu sarı kahverengi arası ama içi tüy dolu kafayı yiceö araba yok vete götüremiyrm

Ayseenur10

O zaman şimdi bekleyin kusmadan hemen sonra mama-su vermeyin. Malt kullanıyor muydunuz?

Billthet12

Hayır kullanıyorum kusmuğunun içinde kahve çekirdeği gibi şeylerle tüy vardı

yusufsaygin2

Malt kullanıyorsanız tüy kusması çok normal.

Ayseenur10

Malt tüyü kusturmaz tüylerin dışkıyla atılmasını sağlar. Başka bi sorunu olabilir