Kedime Verdiğim Mamayı Sık Değiştirirsem Ne Olur

ilkexx

kedime 1 yıldan fazla süredir n&d marka mamanın farklı aromalarını kullanıyorum. 3-3.5 ayda bir bıldırcın tavuk ördek arasında değiştiriyorum. şimdi de acana mı denesem diyorum ama bir zararı olur mu kedim için 10 yaşında.

5 CEVAP

Venusnur

Neden sürekli kedinizin alıştığı düzeni değiştirme gereksinimi duyuyorsunuz? Kediler hassastır değişikliği sevmez mecbur kalmadıkça değiştirmeyin

Ickis

Öncelikle eğer kedinizin mama yemesi ile ilgili bir sıkıntı varsa veterinerinize danışın.

Onlar da, Venusnur'un da belirttiği, gibi sık değişikliği önermiyorlar. Kediler insan değiller; adı üzerinde kediler. Diyetleri bizimkinden oldukça farklı ve bünyeleri daha hassas. Sık besin değişkliği kabız ya da ishal olmalarına neden olabiliyor. Beğendikleri mamayı mümkün mertebe değiştirmeyin. Yememeye başlarlarsa da veterinerinize danışarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Cemrecookie

Alıştırarak vermenizi öneririm yeni mamayı en az bir hafta kadar eskisiyle karıştırın kedim baya bi ishal kalmıstı bu durum yüzünden

bbeyzvv

kediden kediye değişir bizimkilerde sorun olmuyor ama risk almayın derim çok sık değiştirmek hazımsızlığa neden olabilir

Kedimiriltisi

Ishal oluyorlar genelde her mama Icerigi farkli oldugu icin bagirsagi etkiliyor