Tüyler

Sudennazzs

2 aylık bir kedim var fakat şu son 2 gündür çok fazla tüyleri dökülüyor. Severken veya kucağıma aldığımda sanki üzerimde yapıştırıcı varmış gibi tüy geliyor. Şu iki günde çok fazla tüyünün dökülmeye başlaması çok dikkatimi çekti. Yaş mamadan olduğunu düşünüyorum çünkü mamasını yaş mamayla karıştırıp veriyorum tek olduğunda yemiyor. Kendi evimizde de değiliz. Kuzenlerimin yanındayız burada 3 yaşında bir kuzenim daha var bu yüzden heryerde dolanmasını istemiyorlar. Sizce ne yapmalıyım

3 CEVAP

Ayseenur10

Yaş mama olarak hangi mamayı kullanıyorsunuz?
Daha küçükte olduğu için tüy toplayıcı bir tarakla tarayabilirsiniz, hem ilerisi için alışmış olur. Fazla sert olmadan kopacak tüyleri toplamış olursunuz böylelikle

Nurls

Yaş mamayı çok vermemelisiniz. Hem ishal yapar hem tüy dökümünü arttırır. Seveceği başka bir kuru mamaya geçin. Haftada 2-3 kere yaş mama verin. Benim kedim 2 aylık. Ben haftada 2 kere veriyorum yaş mama. :))

Ayseenur10

Yaş mama miktarını da giderek azaltın kuru mamaya alışsın.