Isırma Problemi

Hbc1994

4 aylık bir kedim var aşırı derecede ısırıyor kanatma seviyesine kadar geldi. Neler yapmalıyım herkes büyüyünce geçer diyor ama bunun için eğitimleri nasıl veriyorsunuz

5 CEVAP

Elinizi ısırdığında elinizi hareket ettirmemeye çalışın oyun amaçlı ısırıyorsa ilgisini kaybeder. Isırmaya devam ediyorsa kedinizden birazcık uzaklaşın. Yanınıza gelip ısırmaya devam ediyorsa kedinizi alıp başka bir odaya bırakıp gitmeniz gerekir kapıyı kapatmayın ama. Yada ısırmaya başlayınca oyuncak ile onunla oynamaya başlayın oyuncağını ısırsın :)

Gelyahron

Isırınca tepki vermemeye çalışın biraz zaman geçince ilgisini kaybedecektir. Başka alternatif oyuncak yumuşak oyuncaklar var onlarla ilgisini dağıtabilirsiniz

Nazzz000

Normal olduğunu düşünüyorum zamanında çizilmedik ısırılmadık yerim kalmamıştı çünkü. Hem oyun açısından hem dişleri açısından ısırıyorlar genelde. Sonuçta çocuk ilgisini farklı yöne çekin bence. Birde küçük olduğundan ayarlayamıyrolar ısırma dozunu:) şimdi üç yaşında oğlum yine ısırıyor ama tepki verince hemen bırakıyor anlıyor acıktığını:)

Tepki vermemek, oyuncak dayamak falan bunlar her kedide işe yaramıyor, benimki daha da ısırıyor o zaman. Ben elimden, bacağımdan(mıknatıs gibi yapışıyor) ayırdığım gibi ya kalkıp gidiyorum yanından ya da onu tutup başka yere bırakıyorum ve hafiften de bağırıyorum kızdığımı anlasın diye.

blue_hpood

henüz dört aylık, ileride geçer elbette ama bunun yanlış olduğunu anlaması gerek. eğer öğrenmezse ileride devam edecektir. bu davranışını önceden anlayıp uzaklaşmayı deneyin, başta en iyi çözüm budur. yaptıkça alışkanlık hâlini alır. bir diğeri, saldırdıktan sonra sakin ve tepkisiz kalın, sakince ‘hayır’ deyin ismiyle birlikte. asla kaçmayın, oyun zannedip daha da hırçınca devam edecektir. su kullanmayın, burnuna vurmayın. sakin ve pozitif yaklaşmanız en iyi çözümdür. gün içerisinde muhakkak enerjisini atmaya çalışın. umarım halledebilirsiniz:T