Mama Kabı

iidyl

kedim için ilk alışverişimizi yaptığımda mama kabı konusunda pek bilgim yoktu ve ikili plastik bir mama kabı almıştım.

aldıktan birkaç gün sonra akneye ve diğer sorunlara yol açtığını, sağlıklı olmadığını öğrendim. bunun üzerine mama ve su için olan boşluklara o boyutlarda cam kaseler koydum. her gün sirkeli suyla yıkıyorum ama sormadan buna devam etmek içime çok sinmedi.

sizce başka bir mama kabı almalı mıyım yoksa böyle devam edebilir miyiz?

12 CEVAP

Elifozdemrrr

Bende cam bardaklara koyuyorum çelik kaplar iyi diyorlar ama onlardan almıştım ilk su durdukça kireç kaplıyor kap ,ne kadar az sürede degissem de suyu sorun değişmedi en verimli cam bence yeni bir kap almanıza gerek yok :)

iidyl

teşekkür ederiiim :))

Ayselgns

İdil kuzum ben porselen iki kap kullanıyorum. Cookplus ın minik tencere şeklinde çok sevimli gelmişti ve almıştım. Mamasını ona koyuyorum. Birde Starbucks bardaklarınının ağız kısımları çok geniş onlarda da suyunu içiyor ;) Plastik hiç kullanmadım.

nsnci

Altı geniş Porselen kase kullanabilirsin. Altı geniş olduğu için patileriyle zor deviriyorlar hem de sağlıklı

Aysenmstura

Bunların seramik olanları da var. Ve yüksekliği ayarlanabilir olanları da. Bu şekilde tavsiye ederim felix yavruyken su içerken boğuluyordu bu şekilde yüksek kullanınca çözüldü.

https://hizliresim.com/HvYxWD

iidyl

off kalp atınca yarıda göndermiş cevabı tekrar yazayım

zararlı olduğunu düşünmüyorum cam kabın ama yine de sorayım dedim, dışarı çıkarsam görerek alayım diyorum ama süreç uzarsa internetten almam gerekecek yenisini

aysel abla mia minnoşumun mama kaplarının linklerini atarsan çoook mutlu olurum :))

@aysenmstura çok tatlıymış o mama kabı ya.. nereden aldınız?

Aysenmstura

Ben boya attığı için memnun kalmadım aldığım yerden mavi boyası kalktı döküldü hep. 1 hafta içinde berbat oldu. Yenisini gönderdiler ama daha kullanmaya başlamadık büyük ihtimalle o da dökülecek. Renksiz direkt tahta olanından alırsanız sıkıntı olmaz ama.
Cico_petshop_karacabey instagram hesabından almıştım :)

Ayselgns

Çok benzerini buldum cnm ❤https://img-morhipo.mncdn.com/mnresize/1200/1645/productimages/i/8719202940275/[img][5][1].jpg?0849

sariemin

Bir şey olmaz ha cam olmuş ha plastik olmuş :)

iidyl

metal ve cam arasında kalmıştım aslında..

plastik çok sağlıksız, filtreye yazıp başlıklara bakarak görebilirsiniz zararlarını. soruyu yanlış anlamışsınız sanırım :)

iidyl

hepinize teşekkür ederim

Kedimiriltisi

Valla benim kedim bir senedir plastikten yiyor ama masallah bir seyi yok.