Kısır Yaş Mama

zeynepakar47

ERKEK kedi için kısır değil yetişkin yaş mama kullansak sorun olur mu?

2 CEVAP

veganggx

Kısırlaştırılmış erkek kediler böbrek ve idrar yolu problemlerine daha yatkın oldukları için belirli mineral oranları azaltılmış mamalar (kısır mamaları) kullanımı çok önemliymiş. Ancak kedinin zayıflığına, kilosuna, yaşına bağlı olarak ameliyattan sonra bir süre eski mamasına devam edebilir. Örneğin zayıf kediler ideal kiloya ulaşana kadar(bir iki ay sürüyor genelde) eski mamasıyla devam edebiliyorlar.

Kuzucansu44

Benim 2 kedimde kısır, ikisine de yetişkin yaş mama veriyorum. Birşey olmaz bence verebilirsiniz