Kedimin Tüyleri Aşırı Dökülüyor?

kedimedisever

Ne iyi gelir? Şuan lizin takviyesi veriyorum tüy dökülmesine ne iyi gelir yeni tüyler çıkması için ne yapmak gerekir? Bölge bölge dökülüyor tüyler

6 CEVAP

rjn-90

nereye baksam herkesle aynı sorunları yaşıyorum.benim kedimde 2 aydır cok yogun olarak tuy dokuyor her sabah aksam taramama ragmen hala dokuyor vitamin aldım tuy saglıgı icin tuyleri parlak ve cok guzel yumusacık ama hala yogun olarak tuy dokuyor.bu aralar veterinere goturucem benceic parazittir diye dusunuyorum yada kızgınlıkla alakalıda olabilir.en son parazit ıgnesini nisanda yapmıştım.ınan kucagımıza alıp sevemiyoruz tisortler hep tuy halılar hep tuy bıktım halı koltuk silmekten.hani hastada gorunmuyor cok mutlu sevecen gozukuyor sıcaktanmı acaba bilmiyorum..

Gelyahron

Bolge bölge derken ? Açılma şeklinde mi?

kedimedisever

Evet açılma şeklinde dökülüyor normal bi tüy dökülmesi değil iki farklı veterinere götürdüm biri dedi alerji biri dedi mantar. Tüm aşıları tam neden dökülüyor anlamış değilim

Gelyahron

Keyfi nasıl ? Kan tahlili yaptırın bence. İlaç krem vs verdiler mi?

dilyas

Tiroid yada hormon dengesizlikleri sebep olabilirmiş veterinerimiz kan tetkiki yaptı bizde bir şey çıkmadı ama tetkik yaptırmanızda fayda var. Çok geçmiş olsun.

kedimedisever

Sürekli uyumak istiyor yemek yiyor iştahı iyi su içiyor tuvalete gidiyor o kadar. Tüylerinin diplerinde minik kahverengi toz tanecikleri var ne olduğunu bilmiyorum gösterdim mantar dediler alerji dediler kan tahlili yapmadılar ne sıkıntısı var anlamadım hauvan hastanesine götürdüm röntgen çektiler bi yeri mi ağrıyor acaba diye o da değil gerçekten anlamadım