Kedi Aknesi ?

Selinbuyukcam

Merhaba biraz önce kedimin alt çenesinde tüylerinde ve altında siyah nokta tarzında şeyler vardı pul pul dökülüyor o siyah şeyler sildim bir kaç kere kedi aknesi olduğunu düşünüyorum fakat detaylı bilgim yok 1 hafta sonra aşılarımız var acil bir durum içeriyorsa ailemden rica edeceğim veterinere götürmesi için (mama kaplarımız çelik) sizce nedir ?

7 CEVAP

bbeyzvv

acil bir şey değil sirkeli suyla silin cam/metal/seramik/porselen mama-su kabı kullanın ve mama kabı derin olmasın tam doldurmayın

Selinbuyukcam

Teşekkür ederim :)

Selinbuyukcam

Sirke türü fark ediyor mu acaba ?

bbeyzvv

elma sirkesi olması lazım yoksa batikon da olur

ozlemalice

Merhaba. Acaba kedinizin o bölgesinde tüy dökülmesi de var mı? Benim kedim de aynı bölgede ağzının solunda bıyık bölgesinde var. Veterinere götürdüm sorun görmedi. Ama yine de içim rahat etmiyor. Siyahlıklar böyle küçük nokta nokta.

HaleSebnem

1,5 yıl uğraştım bu illetle. Hipoalergenik mamalar, sirke, baticon, merhemler, vitaminler vs denemediğimiz şey kalmadı. Sonrasında apseler oluştu antibiyotikler kabus gibiydi. Sonunda mama kabını kaldırıp havlu üstünde mama vermeye başladım. Çünkü mama kabına çenesini sürterek yiyordu ve mamada ki yağ, kırıntılar çenesine bulaşıyordu. Bir de Mutamin Multivay Clean 1 hafta sabah akşam gazlı beze sıkıp bastırarak sildim. Tamamen geçene kadar kullanabilirsiniz. Biz bu şekilde kurtulduk.

Selinbuyukcam

merhaba dökülme yok dünden beri elma sirkesiyle siliyorum umarım çözüm olabilir bunu deneyeceğim çözüm olmazsa dediklerinizi uygulayacağım hafta sonu veterinerime danışacağım