Karın Sertliği

Nurls

Karnı biraz sert gibi geliyor bana ama emin değilim. Nasıl anlarım onu da pek bilmiyorum. Sürekli mama arıyor çok yediği için olabilir mi yoksa ishali tam bitmedi ondan mı ?

7 CEVAP

lwb

kediniz kaç aylık? yavru kedilerin sürekli mamaya erişimi olmalı.
anormal bir şişlik olsa karnında farkedersiniz zaten. googledan da örneklerine bakabilirsiniz bunun.

Nurls

2 aylık. Sürekli maması var zaten. O yüzden tedirgin oldum çok mu yiyor diye.

QueenMete

İshal olduğundan da olabilir belki gazı vardır? Acaba neden ishal? Yediği bir şey mi dokundu, üşüttü mü? Bunun için bir tedavi uyguluyor musunuz? Bir veterinere götürdünüz mü? Kısacası bu kadar bilgi ile ve uzaktan muayene olmadan yardımcı olabilmek çok zor. Geçmiş olsun.

mervevehubble

gazı olabilir bizimkinin öyleydi ve karnına dairesel hareketlerle masaj yapmıştık 3 aylık olana kadar devam etmişti sonra düzeldi.

Nurls

İshal bırakacak değilim ya tabii ki tedavi görüyor :) Mamadan kaynaklı. Ki ishali geçti.

Ozge00

Bebeklerde oldugu gibi sizde gazini cikartabilirsiniz. Belki gazi vardir. Parazitler yapilmadiysa ondan da olabilir. Sislik dediginiz belirli bi bolge mi yoksa komple Karni mi sis?

iidyl

parazit, gaz, ishal/kabiz veya baska bi sindirim bosaltim sorunu olabilir gozlemleyerek anlarsiniz nesi oldugunu :))