Yavru Kedi Yakalamak

Ebraerdem

Bizim burda bi yavru kedi var bir buçuk iki aylık civarı annesinin olmadığını düşünüyorum çok zayıftı bugün mama verdim hemen bitirdi bide baya kirli annesi olsa temizlerdi diye düşünüyorum neyse asıl mevzu ben bu kediyi yakalayamıyorum yaklaşıyo ama elletmiyo anında kaçıyo ve yan taraf ana yol park edilmiş arabalarda dolu araba motoruna girse düşünmek bile istemiyorum bende kedi kafesi var onla yakalayabiliceğimi düşünüyorum ama ben kedimi vete götürürken kullanıyorum ondan benim kedime bi mikrop geçme ihtimali var mı sabunla ve sirkeyle yıkıycam ama ben yine tereddütte kaldım yardımcı olursanız sevinirim

13 CEVAP

Ozge00

Kutuyu yıkarsaniz sorun olmaz merak etmeyin. Ben elimi yıkadığim halde kedim iki saatir bana tisliyor. Koku alabilir belki ama sirke falan sürerseniz koku kalma sanırım

HaleSebnem

İki gün önce 3 tane bir gözleri kapanmış yavruları aynı şekilde yakaladım. Box ın önüne biraz, en gerisine daha çok yaş mama koyup box a girince bir süre yemelerine müsade edip kapattım kapağı. Sonrasında box I çamaşır suyu ile yıkadım ve dezenfektan sıktım. Düzgün bir şekilde yıkarsanız sorun olmaz merak etmeyin.

Ozge00

Bizim de sabahtan beri miyavlayan bir kedi var bir türlü bulamadım. Aksam indim arabanın altina girmis. Saatlerce uğrastim ama benden kaçtı. Tahmini 1,5 aylık daha çok küçük ve acayip bağırıyor. Ne yapariz bilmiyorum yakalanmıyor sa

Ozge00

Mama koydum bi kac yere uzaklaştım oyle yedi anca. Tam yiyemiyor sürekli ağzından düşüyor.

Ozge00

Ayni durum bizde de. Aile istemiyor, suan kendi durumum da yok. Yakalarsam Sahiplendiririm. Bir de onun üstüne yavru bi kedj saha buldum 3 haftalik falan. Annesini bekliyorum ama gelmeyecek galiba :( çocuklar bulup getirmiş herhalde yuva falan yapmışlar bahçeye.

Ozge00

Sizde alip sahiplendirebilirsiniz bence. Benimkinin bacağında sorun var bir de başına ne geldi bilmiyorum. Yakalayamadim bi turlu. Allah yardımcımiz olsun

Ebraerdem

Amin

Ebraerdem

Ya evet sormayın insan görüncede bırakamıyo İnşallah ikimizde yakalayabiliriz

Ebraerdem

Ben aslında kedi kafesine mama koyup iple bağlayıp içeri girdiği anda kapatmayı düşünüyorum ama işte mikrop varsa benim kedime geçer mi ondan endişeliyim

Ozge00

Uyuyacağım ama uyuyamadım. Hala miyavliyor sokakta. Vallahi ne yapacağım bilmiyorum. Annesini arıyor sanırım veya cani acıyor.

Ozge00

Oyle yapabilirseniz yapin. Kediyi bi odada tutarsiniz daha sonra aşılarını yaptırırsıniz.

Ebraerdem

Aynı durum bendede var hep yavru kediyi düşünüyorum arabalardan dolayı çok korkuyorum :( bi yakalasam güzel bi yuvaya yerleştirsem ne güzel olur

Ebraerdem

Benim ailem ikinci kediyi istemiyolar bana kalsa hepsini alırım ama aile ile yaşandığında ne yazık ki ortak kararlar alıyoruz