Stres

Oskar48

7 aylık Scottish fold cinsi kedimi ev değiştirmek zorundayım strese girmemesi için ne tedbirler almam gerekiyor bir dafa arkadaşıma bıraktım 3 gün boyunca hiç mama yemedi tuvaletini dahi yapmadı ve kustu

13 CEVAP

Ayseenur10

Yanında sevdiği sürekli üstünde uyuduğu bi şeyleri götürebilirsiniz. Mesela bizimkinin bi kutusu var onu çok seviyor hemde dar olduğu için kendini güvende de hissetmesine yardımcı oluyor. Birde ilk zamanlar tek odada tutmak daha iyi olur.

Minikmuezza

Aynen bizde tasiniyoruz ve aliskanliklarina cok bagli bir kedim var.gunun her saati her gun ayni seyleri yapiyor o derece

veganggx

Kullandığı kirlenmiş tuvalet kumundan kilitli bir poşetle yanınızda biraz taşıyıp, taşındığınızda yeni kumunun üstüne dökün. Orada yaşadığını kabullenmesine yardımcı oluyormuş. Jackson Galaxy'nin konuyla ilgili videoları youtubeda mevcut.

mervevehubble

biz de ev değiştireceğiz cevapları merak ediyorum..

Minikmuezza

Birakin evi mama kabini bile degistirdigimde yemez bende cok merak ediyorum ne yapacagini

Ayselgns

Mia 3 ev değiştirdi 5 senede ;)

Taşınınca tuvalet kabından çıkmamıştı ilk gün :) sonra merak duygusu ile keşfe çıkıyor zaten. Siz yanında olduğunuz sürece hiç bir sorun olmuyor ;)

KosanKelebek

Ev değişikliğinin stresi kaçınılmaz galiba benim insan olan oğlum bile bir ay kendine gelememisti taşındığı mız zaman :(

Oskar48

Teşekkür ederim

tuanaerol5755

Her kedi aynı değildir bizimkini 1 ev değil 1000 ev değiştirsen yine durduramıyorsun 3 kere ev değiştirdim, deli danalar gibi aynı

Oskar48

Teşekkür ederim

Lilyycm

Bence birazda kedinin kişiliği ile alakalı bu stres.
Benim kedim de 7 aylık 3 aylığına anneme geldik ne uçakta sıkıntı çıkardı nede annemlerin evinde.
İlk geldiği zaman her yeri kokladı ve bir kaç saate alıştı diye bilirim.
Ama bizim kedimiz aşırı aşırıııı meraklı bu kadar meraklı başka kedi var mı diye düşünmüyor değilim :)
Sanırım bizim ki merakından dolayı hemen alıştı hiç strese Girmedi.
Sadece gelince yaş mama verdim çok seviyor hemen yesin diye.
Mama kabını ve oyuncaklarını götürdüm yanında aynı kullandığı tuvaleti ve kumu aldım sizede o şekilde tavsiye ederim ve bol bol onun yanında durun

Aminto

Çok zor bir süreç o ya.
Yeni taşındığınız evde hemen bir köşeye saklanacaklar korkudan saatlerce çıkmazlar biraz sakin bırak daha sonra sakladıkları yerin biraz uzağına sevdiği mamadan koyabilirsin. Zaten başka bir arkadaş demiş hepsi aynı olmuyor ben 3 kedi ile 3 ev değiştirmek zorunda kaldım pek sorun yaşamadım bir iki günde adapte oldular.

Oskar48

?????