Kedinizin Dişlerini Fırçalıyor Musunuz?

kittenmommy

Kaç aylıkken fırçaladınız? Gerekli mi değil mi? Kedi sağlığı için önemli mi yani?

7 CEVAP

ZehraBulutt

Topu topu 1-2 diş mi, kedilerin 30 dişi vardır. Evet fırçalamak gerek ama çoğu kedi izin vermiyor fırçalamaya maalesef, gene de müsaade ettikleri kadar fırçalamaya çalışıyorum, bir de diş bakımı için özel mamalar oluyor büyük taneli ondan kullanıyorum ben normal mamalarına karıştırarak.

rjn-90

1 senedir karamel bizle bugune kadar düşünmedim diş fırçalamayı zaten topu topu bı ıkı diş gerek duymadım ve her agzını acıp kontrol etigimde dişleri benimkinden de beyaz...

yusufsaygin2

İnsanlarda olduğu gibi kedilerde de diş fırçalamamak çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Fırçalamanız her halükarda olumlu sonuçlar doğurur. 3-4 aylık iken fırçalamaya başlamanız alışması açısından daha kolay olur. Hem bu dönemlerde dişleri kaşındığı için onlar için de çok güzel oluyor. Ayrıca şöyle bir blog bırakıyorum:
https://www.suzionline.com/kedi/kedilerde-agiz-ve-dis-bakimi-nasil-olmali/

Gelyahron

Fırçalamasanızda olur riskleri var çünkü, fırçalayım derken dişetlerini kanatabilirsiniz. Kuru mama yiyen kediler dişlerinin mekanik temizliğini yapmış oluyor zaten. Ayrıca kemirme çubukları var onlardan da verirseniz olabilir. İçme sularına 1 damla elma sirkesi damlatın etkisini göreceksiniz zaten

yusufsaygin2

Kedinizin 1-2 tane dişi olduğuna emin misiniz cidden? :D

Kedimiriltisi

Ben tararken bile bin dereden su getiriyorum. Kaldı ki diş fırçalama..

sudeogrk

Diş sağlığı için çeşitle mamalar satılıyor aslında. Ben onlardan alıyorum.